Letovisko Nidri má na Lefkadě několik nej. Je nejznámější, největší, nejrušnější a nabízí nejširší nabídku ubytování, restaurací, barů, diskoték a turistických služeb vůbec. Letovisko Nidri láká svými hotely a penziony na hlavní ulici, která probíhá souběžně s mořem. Kdysi poklidné místo se stalo centrem turistiky. Oblíbili si ho především Britové a hned po nich Němci a Skandinávci. Pobřežní promenáda je lemována tavernami, kavárnami a bary. Od pobřeží vyjíždějí parníky na okružní plavby, výlety za koupáním nebo na večerní plážové párty. Všechna vhodná místa ke koupání se nacházejí na severním konci Nídri. Nabízí se tu možnost využití veškerých vodních sportů.

Letovisko Nidri

Letovisko Nidri

Před zátokou u města leží četné ostrovy. Přímo naproti Nídri se nalézá ostrůvek Madoúri s klasicistní vilou, v níž psal své básně Aristoteles Valaorítis, ostrovní básník a politik, jenž žil v letech 1824 – 1879. Vlastníkem domu je Američan, který sem jezdí v létě na dovolenou.

Vila na ostrůvku Madouri

Vila na ostrůvku Madouri

Za Madoúri leží Skorpiós, soukromý ostrov rejdaře a miliardáře Onassise. Pro rodinu Onassisů tu pracuje stále ještě čtyřicet zaměstnanců, hlavně strážci a zahradníci. Aristoteles Onassis je na ostrově pohřben spolu se svou dcerou Chrastinou a synem Aléxandrosem. Na miniaturní páži mohou výletní lodě vyložit turisty ke krátké zastávce na koupání – jinak je sem vstup zakázán.

Ostrov Skorpios

Ostrov Skorpios

Mnoho let žil v Nídri německý archeolog Wilhalm Dörpfeld a neúnavně se snažil dokázat svou teorii, že vlastí Odyssea byla Lefkáda a nikoliv Ithaka. O jeho usilovné činnosti svědčí ještě dnes některé nálezy, vesměs však nevýznamné. Dörpfeld obýval dům na severní špičce poloostrova Geni, naproti Nídri. U kostela Agía Kiriakí byl tento badatel pohřben.

Letovisko Nídri je opravdu rušné a velice oblíbené letovisko. Dokáže uspokojit širokou škálu turistů – od rodin s dětmi přes sportovní nadšence až po milovníky noční zábavy v barech a klubech.

Nidri

Nidri

Nidrí leží v malebné zátoce Vlicho, obklopené zelenými kopci.

Pláže v Nídri a okolí jsou pokryty pískem nebo oblázky a v moři na vás čeká čistá, klidná a teplá voda lákající k potápění a šnorchlování. Pláže se pozvolna svažují do moře, takže vyhovují malým dětem a málo zdatným plavcům. K dispozici jsou lehátka i slunečníky. Z široké nabídky vodních sportů lze využít jízdu na člunu, vodních lyžích, banánu. Můžete vyzkoušet i potápění, windsurfing nebo jachting. Právě jachting je v Nídri velmi populární – každoročně se zde pořádají jachtařské závody.

Ulice Nidri

Ulice Nidri

Vypůjčete si člun nebo loďku a objevujete na pobřeží malé zátoky s kouzleným prostředím a příjemným soukromím.

V Nídri najdete množství taveren, restaurací, kaváren a barů s širokou nabídkou stravovacích možností. Vybrat si můžete rybí pokrmy z čerstvě ulovených ryb. Pokud nemáte na ryby chuť, mají v nabídce i kontinentální kuchyně. Milovníci vína by měli ochutnat místní mok. Některé restaurace jsou ochotny připravit stravu i pro děti. V některých tavernách se domluvíte i česky.

I nákupní možnosti vás v Nídri uspokojí. Nakoupit můžete základní potřeby, potraviny, suvenýry případně dárky. Pokud vám to ale nestačí, zajeďte do nedalekého hlavního města Lefkada (Lefkas).

V noci se v Nídri atmosféra mění. Bary a kluby nabízí hudbu i tanec až do rána. Společně s informací, že je letovisko oblíbené především u Britů a Němců, už možná některým z vás v hlavě zasvítil červený vykřičník 🙂 Ano, Nidri není klidným letoviskem, takže budete-li bydlet někde okolo jeho rušného centra, připravte se na to, že zde v nejvyšší sezoně může být hluk až do noci. Budete-li ale bydlet trošku bokem, i v Nidri se dá zažít relativně klidná dovolená. Samozřejmě ale počítejte s tím, že místní pláže jsou poměrně plné. Díky tomu, že je pláž poměrně dlouhá a široká, většinou není žádný problém najít si to své místečko. Klidnou dovolenou ale hledejte raději v jiném letovisku ostrova Lefkada, jako je Vassiliki či Agios Nikitas.

Přímo v Nídri je dostupná lékařská péče. Dva lékaři zde fungují 24 hodin denně.

Zajímavosti v okolí Nidri

Tento kraj je poměrně nížinatý, a je proto vhodný k nenáročné cyklistice a pěší turistice.

Procházkou můžete  dojít k Nídrijským vodopádům. Naleznete je snadno a asi hodinová vycházka k nim se vyplatí. Ve vrcholné sezóně jsou ale z velké části vyschlé, takže se sem můžete trmácet kvůli malinkému „čůrku“, který byste sotva nazvali vodopádem. Je-li však po dešti a nebo jste-li na Lefkádě mimo hlavní sezonu, je poměrně velká šance, že bude vodopád zajímavější. Krátce před severním koncem letoviska zabočíte vlevo na Rachi a odtud pak sledujte směrovky „Waterfalls“ nebo „Katarákles“.  Pokud je někomu při chůzi příliš horko, dostane se sem docela snadno i autem. Poslední kousek cesty je však třeba v každém případě absolvovat pěšky. Upozornuji jen na to, že během naší návštěvy byla stezka v dost dezolátním stavu (bylo vidět, že sem kdysi vedl udržovaný chodníček) a muselo se k vodopádům přelézat různé kameny a cesta nebyla pro lidi s pohybovými potížemi. Ale uvidíte – vyzkoušejte, třeba ji již opravili a nebude to žádný problém.

Vodopády Nidri

Vodopády Nidri

Další výlet můžete vykonat ke královským hrobkám. Dörpfeldovy „královské hrobky“ se při bližším pohledu objeví v pravé podobě jako soubor většího počtu kruhových hrobů z ranné doby bronzové – asi 2000 před naším letopočtem. Nacházejí se asi 500 metrů od jižního konce obce, po obou stranách mostu. Záchytné body pro svá smělá tvrzení Dörpfeld neměl – královské insignie zde nikdy nenašel. Areál je oplocen a vykopávky jsou ve velmi špatném stavu.

Vodopády Dimosari

Vodopády Dimosari

Můžete si udělat také příjemnou procházku do skalní soutěsky, vzdálené pouze 4 kilometry od Nídri. Najdete zde příjemné stinné údolí s říčkou Dimosari a vodopádem se sladkovodním jezírkem, kde se můžete vykoupat.

Řada půjčoven aut, motocyklů, horských kol i motorových člunů umožní návštěvníkům i příjemné individuální poznávání ostrova a jeho okolí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Nidri

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Nidri a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Nidri a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!