Letovisko Agios Nikitas leží v severní části západního pobřeží, necelých 15 kilometrů od hlavního města Lefkada (Lefkas), v blízkosti nádherných pláží Milos, Kathisma a Pefkoulia. Dříve to byla malá rybářská osada. Dnes patří středisko Agios Nikitas k oblíbeným turistickým letoviskům. Je obklopené zelenými kopci a skalními útvary. Přesto si vesnička zachovává svůj historický ráz a velice romantickou atmosféru.

Agios Nikitas

Agios Nikitas

Tato idylická rybářská vesnička na severozápadním pobřeží leží v zátoce vhodné ke koupání, která je vpravo i vlevo ohraničena horami. Cestou k vodě najdete bohatou nabídku gastronomických podniků.

Vesnici tvoří jedna hlavní třída s pěknými kamennými domky. Najdete zde řadu obchůdků, barů, kaváren, restaurací a taveren. Okolní kopce, skály, údolí, louky a lesy lákají k vycházkám.

Ulice Agios Nikitas

Ulice Agios Nikitas

Toto turistické středisko je vhodné pro všechny věkové skupiny, ať už pro rodiny s dětmi, mladé i starší páry, dokonce i pro handicapované, kterým jsou mnohá zařízení přizpůsobena. Večery můžete trávit romantickou večeří při svíčkách nebo v hudebních barech. Pokud vám tato zábava nebude stačit, nastupte na autobus a zajeďte do nedalekého hlavního města Lefkada.

Pobřeží u Agios Nikitas

Pobřeží u Agios Nikitas

Nejbližší pláž je sice poměrně malá, ale nabízí vše potřebné k příjemnému pobytu u moře. Povrch pláže tvoří písek a oblázky, voda je příjemně teplá. Vaše potřeby uspokojí hotely, taverny a bary, kterými je zdejší pobřeží lemováno. Koupání je tedy možné přímo v letovisku na městské pláži. Většina klientů si zajde na pláž Milos. Průměrně fyzicky zdatný turista sem pěšky dojde za 20 minut. Dalšími oblíbenými plážemi je dlouhá písečná a oblázková pláž Pefkoulia, úchvatná (ale v nejvyšší sezoně často dosti plná) Porto Katsiki s mohutnými skalisky a Kathisma, která pro zvláštní skalní útvary v jejím okolí patří mezi skvosty ostrova Lefkáda.

Pláž Milos

Pláž Milos

Na všech plážích je k dispozici možnost vodních sportů, potápění, vyjížďky na moře a jízda na vodních lyžích.

Osobně letovisko Agios Nikitas považuji společně s Vassiliki za nejlepší letovisko na Lefkadě, chcete-li strávit klidnou dovolenou v autentickém prostředí a v dosahu nejzajímavějších a nejkrásnějších míst ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agios Nikitas

Zaujal vás náš článek o destinaci Agios Nikitas v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Agios Nikitas nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!