Správním a obchodním centrem ostrova je stejnojmenné hlavní město Lefkáda, jež bylo postaveno na severním mysu. Město, nazývané také Lefkas, je s výjimkou turistické sezony,  poklidným přístavním městem. Na pěší zóně se nalézá spousta kavárniček, barů a obchodů. Jsou tu také taverny se skvělými místními specialitami a malé ouzeri, kde můžete ochutnat místní pálenku.

Lefkas

Lefkas

Hlavní město se nachází na severovýchodním konci ostrova tam, kde se nejvíce přibližuje  pevnině. Žije zde asi 6500  obyvatel. Půvabná živá metropole je obklopena mělkými lagunami. Původní antické město leželo o 2 kilometry jižněji. K ochraně nového města byla na výběžku směřujícímu k pevnině vybudována mohutná pevnost Santa Maura, řecky Agía Mávra, v níž sídlil benátský místodržící.

Ruiny pevnosti Santa Maura

Ruiny pevnosti Santa Maura

Právě do města Lefkada vede několikakilometrový most (cca 2,5 km) z pevniny, který překračuje mokřady a také kanál, jež je udržován, aby jím mohly projet lodě. Přes tento kanál vede speciální most, který může v případě potřeby uvolnit cestu kanálem projíždějícím lodím.

Na rozdíl od hlavních měst velkých sousedních ostrovů působí často na návštěvníka vysloveně zasněným dojmem. Do centra vedou úzké křivolaké uličky, nejširší ulice Odós Iánnou Méla je pěší zónou s mnoha obchůdky s rozličným zbožím.

Náměstí Platía Agou Spiridón

Náměstí Platía Agou Spiridón

Na hlavním náměstí Platía Agou Spiridón objevíte několik moderních kaváren. Na malých náměstích trůní pro tuto zemi zcela netypické kostely. Nejsou to žádné řecké kopulovité kostely, ale malé budovy s hlavní lodí a samostatnou zvonicí.

Přístav v Lefkasu

Přístav v Lefkasu

Možnost koupání nabízí v blízkosti hlavního města zátoka Agíos Ioánnis na druhé straně laguny.

Město Lefkada je tedy opravdu klidným místem, kde určitě při návštěvě ostrova prožijte aspoň pár chvil.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Město Lefkada (Lefkas)

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Město Lefkada (Lefkas), podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!