Přístavní městečko Vassiliki se stalo oblíbeným prázdninovým letoviskem. Vassiliki téměř srostlo s obcí Pónti, s níž hraničí na západě. Mezi oběma místy se rozkládá stinný kemp. V Órmos Vassilikís jsou velmi příznivé povětrnostní podmínky pro surfování, a tak se může zdát, že vodní hladina zátoky je pokryta pestrobarevnými plachtami, které windsurfaři používají k brázdění zátoky na prknech. Čluny plují kolem mysu Doukáto k plážím Egremni, Porto Katsiki a Agiofilli.

Vassiliki

Vassiliki

Vassiliki se řadí k nejoblíbenějším letoviskům na ostrově. Ubytovat se můžete v zařízeních různých cenových skupin – od hotelů přes penziony až po kempy. Letovisko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou a odpočinek.

Nalézá se tu celá řada obchodů, barů, cukráren, kaváren a především taveren, jež lákají k posezení pod pergolami nebo pod korunami platanů a eukalyptů až dlouho do noci. Můžete zde vychutnávat vyhlášenou řeckou kuchyni.

Restaurace, kavárny a malý supermarket najdete i v Ponti.

Hlavní pláž je dlouhá, pokrytá kamínky a oblázky, najdete tu však i místa s pískem. Pláž má pozvolný přístup do teplého moře. K zapůjčení zde jsou lehátka a slunečníky. Díky silným větrům pláž nabízí možnost windsurfingu a paraglidingu. Pro ty, kteří si tuto disciplinu ještě nevyzkoušeli, jsou připraveni školení instruktoři ve speciálních školách a tréninkových střediscích. Veškeré vybavení si můžete pronajmout v půjčovnách.

Windsurfeři v zátoce u letoviska Vassiliki

Windsurfeři v zátoce u letoviska Vassiliki

Je pravdou, že je ve Vassiliki poměrně větrno, nicméně nebudete-li mít opravdu velkou smůlu, vždy si u městečka najdete pláž, která je před větrem chráněna a kde nefouká. Jižní strana ostrova Lefkada je nicméně silně návětrnná a právě zde fouká opravdu dost.

V blízkosti pláží se nacházejí bary i taverny.

Přístav ve Vassiliki

Přístav ve Vassiliki

Noční život je v letovisku pestrý. Bary a noční kluby lákají návštěvníky k posezení u hudby nebo k tanci až do rána. Můžete taky jen tak posedět v příjemné a klidné hospůdce u sklenky dobrého vína. Rozhodně se nemusíte bát, že by Vassiliki bylo rušné podobně jako letovisko Nidri. Vassiliki nabízí rozumnou míru turistického zázemí se vším, co si během dovolené budete přát a přitom si uchovává krásnou řeckou atmosféru klidu a pohody. Obecně Vassiliki považuji za možná nejlepší letovisko ostrova Lefkada, protože zde si to své najde opravdu každý.

Výhled na letovisko Vassiliki

Výhled na letovisko Vassiliki

Jestliže jste již unaveni ze slunění, koupání a plavání, vydejte se pěšky do vnitrozemí. Oblast je rovinatá, takže se můžete vydat na nenáročné pěší túry, na výlet na kole nebo si vyzkoušet jízdu na koni.

Do hlavního města Lefkada (Lefkas) a na okolní ostrovy vás zavezou autobusy nebo trajekty.

Ze zdejšího přístavu vyplouvají rybářské bárky a výletní lodě, které míří k sousedním ostrovům nebo na blízké pláže na východním i západním pobřeží Lefkády.

Porto Katsiki

Porto Katsiki

Velmi oblíbené je lodní spojení na pláže Agiofilli, Egremni nebo Porto Katsiki. Nejblíže se rozprostírá překrásná pláž Agiofilli, na ni trvá plavba přibližně 15 minut. Na tuto pláž se dostanete i pěšky zhruba za 45 minut.

Pláž Agiofili

Pláž Agiofili

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Vassiliki

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Vassiliki, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!