Několik kilometrů od ostrova Kos leží sopečný ostrůvek Nisyros. Na tento trošku zvláštní ostrov jsou pořádány lodní výlety.

Výlet na ostrůvek Nisyros se stal nejzajímavější akcí, kterou můžete na Kosu podniknout. Výletní lodě sem odplouvají jednak z přístavu Kos, jednak z přístavu v letovisku Kardamena.

Vulkán na ostrově Nysiros

Vulkán na ostrově Nysiros

Kromě kráteru spící sopky zde může obdivovat i krásnou architekturu městečka Mandraki.

Po příjezdu na Nisyros vás autobus dopraví ke kráteru sopky. Po pěšině se dá sestoupit až na dno kráteru. Dýchne tu na vás velké horko a sestup nelze doporučit lidem s dýchacími a srdečními potížemi. Po prohlídce se s vámi autobus vrátí do městečka Mandraki.

Mandraki

Mandraki

Při jeho prohlídce narazíte na křivolaké uličky mezi bílými domky s modrými okenicemi, dveřmi a balkonky. Dostanete se až ke skále nad městečkem, na níž stojí klášter Panagia Spilíaní. Nahoře nad městem můžete taktéž obdivovat ruiny takzvané kyklopské zdi hradu Paleokastro.

V městské galerii vám nabídnou ke koupi fotografie tohoto ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ostrov Nisyros

Ostrov Nisyros je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Ostrov Nisyros či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)