Poloha: Odnos Figarétto 115 A

Asi půl kilometru před jižním cípem poloostrova Kanóni se nalézají dvě vykopávky, které nám toho na první pohled sice moc nenabízejí, ale je pravděpodobné, že další objevy v této lokalitě lze očekávat.

Chrámový štít z Figaretta

Chrámový štít z Figaretta

Roku 1973 byl u domu číslo 115 učiněn důležitý objev. Řeckému archeologovi A. Choremisovi se ze země podařilo vyzdvihnout dva díly zřejmě chrámového štítu. Ten je vystaven v Archeologickém muzeu a označen názvem “mladší korfský štít z Figarétta“. Sousoší na štítu představuje scénu s Dionýsem a náleží tak možná k Dionýsovu chrámu z konce 6. století před naším letopočtem, který se doposud nepodařilo nalézt.

O něco dále na jih byl roku 1889 objeven depot Artemidiny svatyně. Ve „skladišti“ se nacházelo několik tisíc keramických figurek bohyně Artemis, z nichž třináct je dnes vystaveno v Archeologickém muzeu.

Na druhé straně silnice se nedaleko Figarétta nacházejí zbytky jižní městské zdi, jež se táhla od válečného přístavu až k východnímu pobřeží, ohraničujíc přitom Akrópolis.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Figarétto a zbytky jižní městské zdi

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Kerkyra – Figarétto a zbytky jižní městské zdi je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Kerkyra – Figarétto a zbytky jižní městské zdi či Last minute nabídek do Řecka.