Kanoni leží asi 4 kilometry jižně od hlavního města Kérkyra, na cípu malého stejnojmenného poloostrova. Je to místo známé z legend o Odysseovi a jeho výpravách. Přijíždějí sem turisté z různých letovisek za jednou z nejznámějších atrakcí – Myším ostrovem (Pontikonissi). Právě z Kanoni se na tento ostrov naskýtá nádherný výhled. Pohlednicové panorama korfské laguny, která se otevírá z vyhlídky na konci poloostrova Kanóni, patří k nejfotografovanějším motivům ostrova. Myší ostrov Pontikonissi v pozadí, klášter Panagía Vlachérna, pohled na pohoří směrem k paláci Sissi – tento nádherný celek vyvolává pocit tiché krásy.

Výhled z Kanoni

Výhled z Kanoni

Na Myším ostrově stojí kaple ze 13. století.

Turisté rovněž jezdí za další pamětihodností, kterou je klášter Vlacherna, rozkládající se na maličkém ostrůvku, ke kterému se dá dojít po molu.

Klášter Vlacherna

Klášter Vlacherna

Nedaleko Kanoni se tyčí bazilika Paleoppolis, což je nejstarší kostel na ostrově Korfu. Taktéž se tu nalézá bývalé sídlo vysokého britského komisaře Mon Repos a kostel dvou svatých, jež na Korfu přinesli křesťanství. Zhlédnout můžete i pozůstatky Artemidina chrámu a mnoho dalších zajímavostí.

Odkud pochází název poloostrova Kanoni je asi jasné :-)

Odkud pochází název poloostrova Kanoni je asi jasné 🙂

Nechybí zde ani přírodní unikáty jako například pramen Kardaki. O prameni se vypráví legenda, že kdo se z něho napije, určitě se na ostrov vrátí.

Stranou od těchto turistických atrakcí se rozprostírá několik oblázkových pláží s bary a restauracemi.

Kultury si v tomto letovisku moc neužijete, ale můžete si vyrazit do nedaleké Kérkyry. Dojít tam můžete i pěšky za necelou hodinu chůze. Samozřejmě do Kérkyry jezdí pravidelné autobusové linky a vozy taxislužby.

Ubytování nabízí několik hotelů s nádhernými výhledy do krajiny. Většina z nich organizuje vlastní kulturní, sportovní, poznávací a společenské akce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kanóni

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Kanóni, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!