Poloha: Nachází se v jednom z nejzazších koutů královského zámečku Mon Repós. Pramen Kardáki se nalézá několik desítek metrů od objektu zámečku. Dorazíme k němu tak, že za stejnojmenným chrámem přeskočíme nízkou zídku a obejdeme celý rozsáhlý objekt z jižní strany.

Chrám Kardaki

Chrám Kardaki

Tento pramen zde  prýští již od antických dob, na což nás upozorňují zbytky zdiva na břehu moře. O prameni se traduje pověst, že kdo se z něj napije, již nikdy ostrov neopustí. Jiná verze zase říká, že kdo se napije, ten se na Korfu určitě zase vrátí.

Chrám Kardáki, ležící necelých sto metrů nad pramenem, byl objeven Angličany roku 1822, když se zde snažili vypátrat příčiny dočasného vyschnutí pramene. K podrobnějšímu průzkumu však došlo až v letech 1912 – 1914 a v roce 1936. Výsledky průzkumů prokázaly, že se jedná o stavbu z let okolo 510 před naším letopočtem. Uprostřed vykopávek byly objeveny také zbytky posvátné jeskyně z archaického období, jež byly v antice obezděny a nadále uctívány. Jak sloupy, tak i celkové rozmístění jednotlivých částí chrámu je zvláštní a vymyká se typickým stavbám toho období.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Chrám a pramen Kardáki

Kerkyra – Chrám a pramen Kardáki je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Kerkyra – Chrám a pramen Kardáki či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Řecka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)