Poloha: Odhos Phaikón

Mon Repós je klasicistický zámeček s rozlehlým parkem o výměře 180 tisíc metrů čtverečních, na jehož území lze očekávat překvapivé nálezy z antického období.

Mon Repos

Mon Repos

Prvním novodobým majitelem byl anglický vysoký komisař Sir Frederick Adams, jenž tu své ženě nechal vystavět výše zmíněný zámeček. Po sjednocení Řecka přešlo Mon Repós do vlastnictví řeckého krále. V roce 1921 se zde narodil princ Philip, hrabě z Edinburgu.

V roce 1994 byl areál téměř po čtvrt století přes protest v exilu žijícího krále Konstantina opět zpřístupněn veřejnosti. Zámeček není v nejlepším stavu a park se proměnil ve velice zajímavou džungli, vhodnou k pozorování fauny a flóry.

Vstup do zámku Mon Repos

Vstup do zámku Mon Repos

Asi sto metrů od vstupní brány do Mon Repós se na plochém návrší Odhos Análipsis a v jeho blízkosti nachází snad nejdůležitější chrámový komplex antické Kérkyry. Nejvýše byly objeveny zbytky enormně velkého (40 x 20 metrů) chrámu. S největší pravděpodobností se jedná o hlavní chrám města – Héra Akraia. Jeho vznik je datován do období okolo roku 600 před naším letopočtem. Již koncem 5. století před naším letopočtem stavba vyhořela a začátkem 4. století byla opět obnovena.

Nedaleko chrámu byla odkryta část svatyně, věnované Apollónovi, založené koncem 6. století a začátkem 5. století před naším letopočtem. Podle dosavadních výzkumů lze předpokládat, že se v blízkosti chrámu Héry nacházelo ještě dalších pět nebo šest chrámů, pocházejících také ze 6. století  před naším letopočtem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Mon Repós

Láká vás Kerkyra – Mon Repós? Hledáte-li zájezdy do destinace Kerkyra – Mon Repós, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Kerkyra – Mon Repós, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.