Pokud se vydáme po silničce, lemující území bývalého Artemidina chrámu směrem na západ, narazíme asi ve  vzdálenosti 200 metrů na poslední zbytky impozantní městské zdi. Jedná se o šest metrů vysoké zbytky bývalé městské brány s asi patnáctimetrovou zdí.

Pozůstatky městské zdi v Kerkyře

Pozůstatky městské zdi v Kerkyře

Původní antická zeď byla za nadvlády Byzance zvýšena a zpevněna, díky čemuž se dochovala dodnes. Na jižní, vnitřní straně zdi, nejsou na rozdíl od severní strany  zachovány žádné struktury, neboť zde byla v 11. a 12. století vybudována kaplička Panagía Nerandzícha.

Podle dalších pozůstatků městské zdi, u kaple Agíos Athanásios směrem na severovýchod, dnes již s určitostí můžeme říci, že tato zeď spojovala dva antické přístavy – válečný a Alkinooův. Oddělovala tak poloostrov Kanóni od zbytku ostrova.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Kerkyra – Zbytky antické městské zdi

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Kerkyra – Zbytky antické městské zdi a nebo další spoustu zájezdů do Řecka. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Kerkyra – Zbytky antické městské zdi a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!