Agios Ioannis Peristeron leží na jihovýchodním pobřeží Korfu asi 15 kilometrů od hlavního města Kérkyra. Z Kérkyry se do letoviska dostanete buď pronajatým automobilem či vozidlem taxislužby, nebo pravidelnou autobusovou linkou.

Letovisko Agios Ioanis Periston se nachází mezi dvěma známými středisky Benitses a Moraitika a patří k těm klidnějším resortům. Z jedné strany  je lemováno olivovými háji a lesíky a na druhé straně spatříte krásně tyrkysově modré moře.

Agios Ioannis Peristeron

Agios Ioannis Peristeron

Zdejší pláž je pokryta pískem s oblázky, voda je křišťálově čistá. Tato pláž byla oceněna Modrou vlajkou EU. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky. Je zde široká nabídka vodních sportů, zejména na východním a jižním pobřeží. Využít můžete vše od vodních lyží až po potápění a šnorchlování.

Ubytovat se dá jak v luxusních hotelech, tak i v levnějších bungalovech. V mnohých ubytovacích zařízeních je v nabídce bazén. Větší hotely pořádají vlastní kulturní akce, párty, produkce živé hudby. Své programy mívají i místní taverny a restaurace, které je nabízí jako doplněk ke skvělému jídlu a dobrému pití.

Pláž v Agios Ioannis Peristeron

Pláž v Agios Ioannis Peristeron

Pokud se vydáte z letoviska na výlet kterýmkoliv směrem, vždy narazíte na nějakou zajímavost. U střediska Benitses doporučujeme navštívit Muzeum mušlí. Za návštěvu stojí také Myší ostrov (Pontikonissi), který je podle legendy zkamenělou Odysseovou lodí.

Asi 2 kilometry od Benitses stojí palác Achillion, který si zde nechala postavit jako své letní sídlo rakouská císařovna Sissi. V letovisku Moraitika můžete navštívit některý z mnoha barů či restaurací.

Za návštěvu jistě stojí také hlavní město ostrova Kérkyra se spoustou historických památek.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agios Ioannis Peristeron

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Agios Ioannis Peristeron? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Agios Ioannis Peristeron nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!