Původní rybářská vesnice Benitses leží asi 12 kilometrů od hlavního města. Do letoviska se bez problémů dostanete linkovými autobusy. Letovisko patří k těm klidnějším. Hlavní pláž je pokryta oblázky a kamínky. Voda je průzračně čistá.

Dříve bylo toto středisko místem bujarého veselí a rozjařených večírků. Dnes je stylizováno do poklidného prázdninového resortu. Přesto si zachovává svou tradiční atmosféru a kouzlo.

Ve zdejších tavernách a restauracích objevíte kouzlo rybích specialit. V nabídce je ale samozřejmě také široká škála tradičních řeckých pokrmů i mezinárodní kuchyně. Řada taveren nabízí grilované lahůdky.

V letovisku je dostupná lékařská péče, lékárna, informační centrum. Nechybí ani obchůdky se suvenýry. Některé kavárny poskytují rovněž internetové připojení.

Zdejší pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka EU. Mořské dno je v některých místech svažité, takže není příliš vhodné pro děti a nezkušené plavce. Na pláži naleznete dostatek možností k provozování vodních sportů. Lehátka a slunečníky jsou samozřejmostí. Okolní moře je vhodné pro šnorchlování a potápění.

Benitses

Benitses

Několik barů nabízí vlastní bazén.

Přestože že je Benitses klidným resortem, určitě se zde v noci nudit nebudete. Několik místních hudebních klubů mívá otevřeno dlouho do noci. Pravidlem zde ovšem je – nerušit noční klid a hudbu ztišit.

Benitses má i zajímavé okolí. Nejvýznamnější turistickou atrakcí je Muzeum mušlí. Najdete v něm i vycpané ryby a další mořské živočichy.

Na pobřeží stále ještě stojí původní rybářské domky. V centru najdete typické řecké domečky vyzdobené květinami.

Benitses z výšky

Benitses z výšky

Po značených cestičkách se můžete pěšky vydat za krásami zdejší přírody do okolních kopců.

Celodenní výlet se dá uskutečnit do hlavního města Kérkyra.

Výlet lodí si můžete zpestřit zastávkou na Myším ostrově, o kterém panuje legenda, že to není ostrov, nýbrž zkamenělá loď. Odtud se zpětně dá pozorovat ostrov Korfu.

Asi 4 kilometry do Benitses se rozkládají další dvě letoviska Messonghi a Moraitika.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Benitses

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Benitses, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!