Středisko Moraitika leží na východním pobřeží Korfu. Je to malá pobřežní vesnice s asi 600 stálých obyvatel, vzdálená od letiště Kérkyra jen 20 kilometrů. Do letoviska jezdí pravidelné autobusové linky. Toto letovisko je poměrně rušné. V sezoně zde panuje čilý společenský život. Středisko má mnoho nákupních zón, spoustu krásných restaurací a barů. Písčité pláže střediska jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Byly tu vybudovány různé atrakce pro děti. Podél pláže stojí řada hotelů. Moře je krásně čisté.

Středisko Moraitika je oddělené řekou Messonghi od blízkého letoviska stejného jména. Obě střediska jsou si podobná, ale Messonghi je ještě živější.

Moraitika

Moraitika

Pláž Moraitiky je pokryta kombinací písku a  oblázků a svažuje se pozvolna do moře. Proto je vhodná pro děti a méně zdatné plavce. Najdete tu převlékárny i sprchy. Můžete si zde užívat i vodních sportů – potápění, jízda na člunu, vodní lyže. Vyzkoušejte i závodní dráhu pro motokáry.

Místní restaurace nabízí tradiční řecká jídla. Vzhledem k tomu, že se zde vyskytuje velké množství anglických turistů, tak se některé restaurace přizpůsobily a podávají  anglickou kuchyni. V obchodech nakoupíte vše potřebné – potraviny, nápoje, oděvy i dárkové předměty. Ve městě se nalézá směnárna, turistické informační centrum, kadeřnictví, zdravotní středisko, taxislužba. Vyskytují se tu i půjčovny automobilů, motocyklů a jízdních kol.

V letovisku zažijete bohatý noční život. Bary, kluby a diskotéky jsou otevřeny do pozdních nočních hodin a objevíte je převážně na hlavní ulici.

V místě je i několik kostelů, kde se pořádají různé náboženské oslavy svátků a výročí.

Pláž v Moraitice

Pláž v Moraitice

Najdete tu také zbytky zdí antických staveb. V blízkosti letoviska leží vesnička Moraitika s klášterem a zajímavou zvonicí. Pěšky dorazíte do sousedního letoviska Messonghi. Asi 20 kilometrů od střediska směrem do vnitrozemí se nachází slané jezero Korrission. Cestou sem se můžete zastavit u pozůstatků byzantského opevnění. O něco dále se rozprostírá vesnička Boukari s příjemnými tavernami či vesnička Nótos s vinicemi a olivovníky.

Jezero Korission

Jezero Korission

Asi 5 kilometrů od letoviska stojí Episkopiana. Autobusem se dostanete do okolních středisek Kávos a Benitses, kde najdete rušný noční život.

Za návštěvu stojí i hlavní město ostrova Kérkyra.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Moraitika

Zaujal vás náš článek o destinaci Moraitika v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Moraitika nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!