Messonghi je bývalá malá rybářská vesnice ležící asi 20 kilometrů od hlavního města Kérkyra. V těsné blízkosti Messonghi se nalézá středisko Moraitika. Obě střediska od sebe dělí řeka Messonghi. Celá oblast je pokryta olivovými háji, jež jsou nejstarší, ale také nejkrásnější na celém ostrově. Nedaleké kopce s bohatou zelení vytváří vhodný doplněk k průzračnému moři.

Hlavní pláž letoviska je pokryta pískem s oblázky a pozvolna se svažuje do moře. Voda je klidná, křišťálově čistá, což ocení hlavně rodiny s dětmi. Pláž je vybavena veškerým komfortem – mají tu slunečníky a lehátka, převlékárny i sprchy. Podél pláže stojí několik snack-barů s nabídkou občerstvení a studených nápojů. Z nabídky vodních sportů lze využít například šlapadla, paragliding, potápění, šnorchlování.

Messonghi

Messonghi

Přes den dohlédnete až na řecké i albánské pobřeží. Večer se pak můžete při procházkách oddávat pozorování západu slunce a v noci vás uchvátí zářící měsíc.

Najdete zde spoustu zábavy pro celou rodinu. Pro děti je připraven dětský klub. Nachází se zde několik dětských bazénů, prolézačky, trampolíny, houpačky.  Pravidelně se pořádají dětské párty s pohádkovými postavami. Můžete využít i místní služby hlídání dětí a věnovat se svým zálibám. Nalézá se tu rovněž dostatek barů a restaurací, které nabízí večerní a noční zábavu. Pokud se vám bude zdát noční život málo rušným, můžete navštívit vedlejší letovisko Moraitika, vzdálené jen 15 minut chůze.

V jednom ze zdejších hotelových komplexů byl vybudován moderní konferenční sál, který využívají firmy a organizace ke školením a mítinkům. Mohou se zde konat taktéž svatby.

Pláž v Messonghi

Pláž v Messonghi

V místním supermarketu najdete vše potřebné, veškeré potraviny i nápoje, hygienické potřeby i suvenýry. Nachází se tu i několik malých obchůdků s nejrůznějším zbožím.

Pro příznivce pěší turistiky jsou k dispozici trasy, které vedou do kouzelných tradičních řeckých vesniček – například do vysoce položené vesničky Hlomós s úzkými uličkami a nádherným výhledem po okolních ostrůvcích.

Asi 20 kilometrů od Mesonghi se rozprostírá slané jezero Korrission.

Jezero Korission

Jezero Korission

Pokud se vydáte na jih, dorazíte do malé rybářské vesnice Boukari. Cestou sem vás budou lákat k posezení a odpočinku četné příjemné taverny s výhledem na moře. Nedaleko Boukari leží další vesnička Nótos s četnými vinicemi a olivovníky. I nedaleké město Argirádes stojí za zhlédnutí.

Celodenní výlet se dá uspořádat do hlavního města ostrova Kérkyra.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Messonghi

Dovolená v destinaci Messonghi? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!