Letovisko Sami leží na východním pobřeží Kefalonie, asi 30 kilometrů od hlavního města ostrova Argostoli a zhruba 12 kilometrů od Porosu.

Ve středisku se nalézá několik taveren, barů, pizzerií a obchůdků. Na zdejší  promenádě bývají pořádána během letní sezony kulturní vystoupení. Letovisko nabízí dvě pláže, obě s pozvolným přechodem do moře. Východní pláž je pokryta oblázky, na západní leží jemný písek. Pláž je lemována stromy, které poskytují příjemný stín.

Přístav v Sami

Přístav v Sami

V blízkém okolí letoviska se natáčel film Mandolína kapitána Corelliho, a proto se blízká pláž Antisamos nazývá Corelliho pláž.

Nedaleko můžete objevit archeologickou lokalitu, která se nachází nad městem. Navštivte také malý klášter, odkud je krásný výhled na moře a blízký ostrov Ithaka.

Sami je nejdůležitější přístav celého ostrova. Směřují sem trajekty z Itálie, Ithaky a Pátrasu. Je to jedno ze čtyř antických měst, nově postavené v rovině s pozadím zeleného kopcovitého vnitrozemí. Na rozdíl od Argostóli a Lixouri působí velmi skromným dojmem. Pouze  pobřežní ulice je rušnější, s několika malými hotely a četnými tavernami. Na kopci 3 kilometry východně od současné obce se dochovaly zbytky akropole.

Pláž Antisami v nádherné zátoce

Pláž Antisami v nádherné zátoce

Vyplatí se výlet na pláž Antisámi, 3 kilometry jihovýchodně (na opačné straně poloostrova Dichalía). Vpravo, 500 metrů od cesty na pláž, stojí klášter Agrilion. Poblíž Sámi se kromě toho nacházejí obdivuhodné přírodní zajímavosti – krápníková jeskyně Drongaráti a jezero Melissáni.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Sami

Láká vás Sami? Hledáte-li zájezdy do destinace Sami, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Sami, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.