Lixouri je správním střediskem severozápadního výběžku poloostrova Paliki a je druhým největším městem ostrova. Po zemětřesení v roce 1953 bylo téměř srovnáno se zemí, ale bylo znovu vystavěno a dnes nabízí svým návštěvníkům kvalitní služby.

Přes svou velikost je Lixouri poměrně klidným turistickým letoviskem, určeným těm, kteří touží po nerušeném odpočinku a relaxaci pod řeckým sluncem a u klidného moře.

Výhled na Lixouri

Výhled na Lixouri

V Lixouri najdete taverny, bary, dostatek zábavy po večerech, ale i klid a pohodu.

V tavernách a restauracích mají v nabídce zejména rybí speciality, pochoutky z mořských plodů, ale i speciality ze skopového a drůbežího masa. K jídlu se tu podává kvalitní řecké víno – vyzkoušejte zdejší tradiční Robollu, víno s dlouholetou tradicí.

Noční život je tu poměrně klidný, ale v některých barech narazíte na zábavu s hudbou a tancem až do ranních hodin.

Ulice Lixouri

Ulice města

V obchodech nakoupíte základní potraviny, předměty denní potřeby, oblečení a suvenýry.

Zdejší pláže jsou pokryty měkkým pískem. Nejlepší pláží je Lepeda s dočervena zbarveným pískem a dlouhým a mělkým vstupem do vody. Za vodními sporty je dobré vyrazit na některou z okolních pláží.

Na výlety můžete zavítat do okolních vesniček s typickou atmosférou řeckého venkova.

Lixouri

Lixouri

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lixouri

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Lixouri je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Lixouri či Last minute nabídek do Řecka.