Letovisko Poros leží v jihozápadní části ostrova, asi 40 kilometrů od hlavního města. Bývalá rybářská vesnička se nachází na úpatí pohoří Pahnia a Atros. Díky turistickému ruchu se rozrostla do dnešní atraktivní turistické destinace. Městečko bylo z větší části vystavěno po ničivém zemětřesení v roce 1953. Jeho atraktivitu umocňuje úchvatná přírodní scenérie, hustě zalesněné hory, krásné oblázkově písčité pláže a křišťálově čisté moře vybízející ke koupání.

Poros

Poros

Poros rozděluje na dvě části skalnatý výběžek. Jednou částí je malebný přístav, druhou tvoří vlastní městečko. Kouzelná je městská promenáda s romantickými zákoutími, malými obchůdky, kavárničkami a tavernami, ze kterých se naskýtá krásný výhled na otevřené moře. Atmosféru dokresluje množství palem a záplava pestrobarevných květů všude okolo.

V místních obchůdcích zakoupíte základní potřeby, potraviny a suvenýry.

Podél pobřeží na vás čekají taverny kavárny a restaurace.

Zátoka s městem Poros

Zátoka s městem Poros

Hlavní pláž je pokrytá pískem a oblázky a vyniká svou délkou. V jejím okolí je spousta dalších zátok, kde naleznete dostatek soukromí.

Vyznavači pěší turistiky se mohou vypravit do okolí k řece Vohinas, kterou kryje stín borovic a platanů. V blízkém údolí pod horou Enos najdete archeologická naleziště s artefakty starými přes  3,5 tisíce let. Až sem sahal věhlas olympských bohů – Poros je spjat s mytologickými příběhy o slavném Herkulovi.

Poros je opravdu nádherné místo, které velice doporučuji pro trávení parádní dovolené!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Poros

Dovolená Poros je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Poros a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!