Letovisko Agia Efimia leží na východním pobřeží ostrova, asi 31 kilometrů od hlavního města Artgostoli a 10 kilometrů od města Sami. Městečko Agia Efimia má vlastní malý přístav, kde kotví malé loďky rybářů  a stalo se i oblíbeným přístavem jachtařů.

Své jméno nese podle stejnojmenného kostelíku, stojícího nedaleko přístavu. S tímto svatostánkem je spojena slavnost, která se každoročně koná 11. července. V ten den prochází městem procesí, oslav se účastní taneční  a pěvecké soubory.

Agia Efimia

Agia Efimia

V roce 1953 oblast postihlo ničivé zemětřesení, které ve městě  přežilo jen několik domů. Většina budov je znovu postavena v původním duchu, a také proto si město zachovalo svůj dřívější kolorit.

V letovisku najdete malé obchůdky, markety i poštu. K dispozici jsou i bankomaty. Procházet se můžete v romantických uličkách nebo vyzkoušet a zažít atmosféru místních taveren, kaváren a restaurací. Výhodou tohoto místa je, že zde nenarazíte na davy turistů a nikdy zde není přeplněno.

Místní pláže jsou pokryty oblázky. Jen několik kilometrů je vzdálena nejkrásnější pláž ostrova –  Myrthos, oceněná Modrou vlajkou EU. Pobřeží v okolí Agia Efimia je poměrně skalnaté, ale mezi skalisky najdete malé a okouzlující plážičky s bílými oblázky. Průzračná čistá voda vybízí kromě skvělého koupání také k potápění a šnorchlování.

Přístav v Agia Efimia

Přístav v Agia Efimia

Na východ od letoviska se rozkládá několik dalších pláží, jež jsou dostupné pouze člunem. Na těchto místech najdete dostatek soukromí. Motorové čluny si můžete vypůjčit přímo v přístavu a pro jejich řízení nepotřebujete ani licenci.

Agia Efimia je dobrou startovní pozicí pro poznávání celého ostrova i mimo něj. Ve vnitrozemí narazíte na staré vesničky nebo na archeologická naleziště. Jen několik kilometrů je vzdálen ostrov Ithaka.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agia Efimia

Zaujal vás náš článek o destinaci Agia Efimia v Řecku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Agia Efimia nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Řecku je skvělá volba!