Letovisko Svoronata leží na západním pobřeží ostrova, od hlavního města Argostoli je vzdáleno asi 20 kilometrů. Vzhledem k blízkosti letiště patří Svaronata k oblíbeným destinacím – na nádherné pláži jste během několika minut.

Svoronata

Svoronata

Nedaleko vesnice, která leží ve vnitrozemí a postupem času se rozšířila až k pobřeží, se rozprostírá několik pláží pokrytých růžovým pískem. Několik skalisek na plážích vytváří spolu s blankytným mořem nezapomenutelnou atmosféru. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, občerstvení je zajištěno v nedalekých tavernách a barech. Nejdelší ze zdejších pláží je Avithos, která se nachází uprostřed zátoky s několika zákoutími.

Zdejší nížinatý charakter krajiny vytváří možnosti pro dlouhé pěší vycházky, třeba ke starému větrnému mlýnu nad vesnicí. V centru letoviska můžete obdivovat venkovskou architekturu a několik církevních staveb.

Jedna z pláží ve Svoronatě

Jedna z pláží ve Svoronatě

V obchůdcích nakoupíte základní potřeby a potraviny. Pro větší nákupy si můžete zajet autobusem do nedalekého hlavního města Argostoli a navštívit třeba i místní muzeum.

K delším výletům po ostrově je vhodné pronajmout si automobil.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Svoronata

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Svoronata? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Svoronata nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!