Město Karpathos (známé také jako Pigadia) je hlavním městem a také hlavním přístavem ostrova Karpathos. Bylo postaveno kaskádovitě podél přístavu a dnes čítá asi 3500 stálých obyvatel. Svůj název Pigadia město dostalo podle studen, které se v oblasti nacházejí.

Pidagia - výhled na přístav

Pidagia – výhled na přístav

Nad přístavem se tyčí skála, na jejímž úpatí jsou ještě dnes patrné ruiny staré antické akropole. Dokola se rozkládají tradiční barevné domečky, které si postavili místní obyvatelé. Úzké uličky hlavního města lákají k procházkám.

Pláž v Pigadii je dlouhá si 4 kilometry a je pokryta pískem. V centru letoviska je množství obchodů, několik barů, kavárniček a útulných taveren. V hlavní sezoně bývá Pigadia velmi hlučná. Taverny, restaurace a noční kluby nabízí zábavu do brzkých ranních hodin.

Pigadia

Pigadia

Jen několik kilometrů od města se nachází krásná písečná pláž Kyra Panagia, které vévodí kostel s červenou kupolí.

Žádné významné památky ve městě nehledejte, jen v blízkostí pláže jsou pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Fotini z 5. – 6. století. Říká se jí také Poseidonův chrám.

Pozoruhodná je rovněž monumentální hrobka v Neptunově jeskyni.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Karpathos (Pigadia)

Láká vás Karpathos (Pigadia)? Hledáte-li zájezdy do destinace Karpathos (Pigadia), které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Karpathos (Pigadia), klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.