Saria je malý neobydlený ostrůvek, na který se můžete dostat každou neděli lodí plující z Pigadie. Loď se zde zdrží asi tři hodiny a potom odpluje zpět do hlavního města. Dopravit vás sem mohou také místní rybáři.

Ostrov Saria

Ostrov Saria

Hned po přistání u malé štěrkové pláže narazíte na vykopávky z někdejšího antického města Palatia. Uvidíte zbytky cisteren na vodu, základy jednoho z paláců a o něco dále kapličku.

Ve vnitrozemí ostrova se před vámi objeví opuštěná vesnice. Kdysi zde stávalo antické město Nyssiros, teď tu přebývají kozy a ovce. Ruiny mají charakter tradičních karpatských vesnických domků. Na jednom z okolních kopců stojí vysoký železný kříž. Kousek za ním uvidíte na svahu nad mořem kapličku, odkud se naskýtá kouzelný výhled.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ostrov Saria

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Řecka a zajímá-li vás přímo destinace Ostrov Saria, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Řecka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Řecku je bezva!