Letovisko Lefkos leží 33 kilometry severozápadně od hlavního města ostrova Karpathos (Pigadia). Vyrostlo z malé rybářské vesnice a postupně se rozrostlo v moderní letovisko, které nabízí vše potřebné pro strávení klidné a pohodové dovolené. Pro turisty se začalo otevírat teprve v posledních letech.

Pobřeží Lefkosu poskytuje ve čtyřech zálivech perfektní pláže. V jejich blízkosti vyrostlo mnoho hotelů a taveren s nabídkou skvělých rybích specialit a dalších tradičních řeckých pokrmů.

V prvním zálivu se rozkládá pláž Potali, je pokryta pískem a oblázky. Na pláži je k dispozici několik lehátek. V okolí pláže stojí několik domů, minimarket a taverna. Místo je klidné a jakoby ukryté před okolním světem.

Lefkos

Lefkos

V hlavním zálivu Lefkosu s malým přístavem najdete centrální písečnou pláž  Limani nebo také Lefkou Beach. Pláž nabízí lehátka a slunečníky. Hladina moře je klidná, voda mělká. Naskýtá se odtud výhled na čtyři malé ostrůvky. Najdete tu nejvíce taveren, kaváren a minimarketů.

Třetí záliv, Adia beach, je písečný a z části otevřený. Dosytnosti si zde užijete slunění a koupání. K dispozici je i hříště na plážový volejbal. Z pláže Frankolimnionas je výklad na protilehlý ostrůvek Sokastro, jenž chrání záliv před větrem. Sokastro je nejzápadnějším bodem Karpathosu. Narazíte tu na zbytky pevnosti, dochovaly se rovněž středověké hradby, cisterny na vodu a vstupní brána.

Pláž v Lefkosu

Pláž v Lefkosu

Ukryté přírodní zálivy a malé pláničky na konci Lefkosu vyhledávají zejména nudisté.

K zajímavostem letoviska Lefkos patří archeologické lokality. Objevíte zde základy starověkého chrámu nebo ruiny baziliky odkryté v místním přístavišti. Celá tato oblast byla v minulosti rozlehlým byzantským městem.

Letovisko má autobusové spojení s hlavním městem ostrova Karpathos (Pygadia).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Lefkos

Dovolená Lefkos je dobrou volbou pro každého, koho láká Řecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Lefkos a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!