Zdravotní péče v Mexiku

Dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče mezi Mexikem a ČR není uzavřena. Celkově je zdravotní péče ve Spojených státech mexických na dobré úrovni, je však finančně značně náročná. Zdravotní pojištění není při vstupu do země požadováno, naléhavě se však doporučuje. Veškeré náklady zdravotního ošetření je třeba zdravotnímu zařízení, případně ošetřujícímu lékaři, hradit na místě v hotovosti, přičemž následná refundace pojišťovnou je možná jen v případě, že k ošetření dojde ve smluvním zdravotnickém zařízení pojišťovny.

Rozhodně proto využijte možnost uzavřít cestovní pojištění a pokud se vám něco v Mexiku stane, okamžitě kontaktujte asistenční službu k vašemu pojištění a následně si uschovávejte veškeré účtenky a potvrzení, která vám lékaři v Mexiku vystaví.

Zdravotní péče je dostupná po celém Mexiku, jsou však značné rozdíly v úrovni vybavení i kvalifikace personálu. Soukromé kliniky jsou na vysoké úrovni, ceny jsou však pro běžného turistu z ČR nedostupné. Náklady na tuto péči jsou v Mexiku velmi vysoké a to i v zařízeních nižší kategorie (např. několikadenní pobyt se zlomenou nohou a základní ošetření v nemocnici Červeného kříže stojí kolem 700 USD, případné operace a pobyt v dražších zařízeních s kvalitnějším personálem dosahují astronomické výše).

Povinná očkování při cestě do Mexika

Při cestách do Mexika není nutné žádné speciální očkování. V případě potřeby je ve všech turistických centrech dostatek kvalitních lékařských zařízení.

Povinné očkování není, je však vhodné očkování proti žloutence a choleře.

Turisté jsou často v Mexiku postiženi průjmovými onemocněními a existuje riziko nákazy žloutenkou, cholerou, dengue a střevními parazity (zejména amébami). Proto je před cestou vhodné podrobit se očkování a po návratu do ČR se podrobit příslušným vyšetřením. Doporučujeme vzít s sebou mezi jinými protiprůjmové léky, krém s vysokým ochranným faktorem a repelent. Proti časovému posunu , smogu v hlavním městě, pocitu nedostatku kyslíku z výšek a horku se doporučuje užívat vitamíny a pít hodně tekutin. V případě výškové nemoci je nutný okamžitý přesun do níže položených oblastí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Mexiku

Hledáte zájezdy do Mexika? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů do Mexika, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.