Merzouga leží asi 40 kilometrů jižně od Erfoudu. V okolí můžete pozorovat typické  pouštní ptáky. Jako příklad může sloužit drop arabský a obojkový, stepokur korunkový, výr bledý, lelek egyptský a vrabec pustinný.

Pokud chcete do pouště, vždy se vyplatí najmout si průvodce. Je to dobré jak z toho důvodu, abyste se neztratili, což v poušti opravdu není absolutně žádný problém tak i proto, abyste náhodou nepřekročili hranici s Alžírskem.

Písečné duny u Merzougy

Písečné duny u Merzougy

Asi 20 kilometrů jižně od Erfoudu, mohou turisté pozorovat lelka egyptského, timálii akáciovou a hýla pouštního. Pokud budete pokračovat dál až k jihu Merzougy, uvidíte v pouštních dunách vrabce pustinné, bělořity pustinné, bělořity pustinné, skřivany pruhoocasé a skřivany dudkovité. S vrabci se setkáte i u stanice Taouz.

Na jihu Merzougy se v tamaryšcích podél cesty vyskytuje pěnice malá, brýlatá i Tristamova, skřivan tlustozobý, růžkatý a mlžný i kulík africký. V noci se v dunách kolem Merzougy můžete setkat s výrem bledým.

Výlet do pouště v oblasi Merzouga

Výlet do pouště v oblasi Merzouga

V okolí vesničky Jorf  se zastavují na své pouti tažné druhy ptáků. Pozorovat je můžete mezi suchými křovisky a písčitým vádí. Asi 10 kilometrů západně od Jorfu leží křovinatá poušť, kde se setkáte s dropem obojkovým a prinií křovinnou.

soutěsce Todra, asi 14 kilometrů od Tinerhiru, na dobře značené cestě, se vyskytuje orel jestřábí, rorýs šedohnědý, vlaštovka světlehnědá a pěnice Tristamova. V kamenné poušti mezi soutěskou Todra a Boulmane se setkáte s několika pouštními ptáky, jako příklad lze uvést bělořita černohřbetého.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krasna poust, skoda jen tech hor v pozadi

dne 2015-04-07 20:09:53

Merzouga je super vychozim mistem pro vylety do pouste, kterých tady najdete spoustu, skoro každý na vas bude volat, jestli nechcete na trip do pouste =) Stoji to za to, poust je tady krasna, ale asi odne lidi prekvapi, ze tady nejsou jen pisecne duny, ale taky tady je cerna poust, která je tvorena vyvralinami a vulkanickym piskem a kameny. Pisecne duny jsou ale na docela velke plose a vypadaji krasne. Nejcastejsi vylety tady jsou v jeepech 4x4, je mozne tady spat v tradicnim berberskem stanu a prozit zážitek jak z pohádky tisice a jedne noci. Skoda je jen to, ze jsou porad videt hory na hranici s Alzirem takze tady nebudete mit pocit takove te nekonecne pisecne prazdnoty, ale jinak je to tady nadherne a nocni obloha vam ještě dlouho zustane v pameti.Dovolená Merzouga

Klikněte pro zobrazení nabídky Merzouga: zájezdy nebo Merzouga: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Merzouga!