Soutěska Todra se nachází ve východní části pohoří Atlas. Tvoří ji masivní puklina v náhorní plošině, kde vyvěrá křišťálově čistá řeka Todra. V délce 40 kilometrů se zařezává do skalnatého území. V nejužším místě soutěsky se stěny kaňonu tyčí až do výše 300 metrů, a jsou proto oblíbeným místem horolezců.

Zcela vás ohromí její scenérie. Pozorovat můžete zdejší bohatou živočišnou říši. Žijí zde kolonie několika druhů žab, zemní veverky a mnoho druhů ptáků. Nejpůsobivější je posledních 600 metrů soutěsky, kde se kaňon zužuje.

Toto místo již není tak nedostupné, jak tomu bývalo v minulosti. Byla sem vystavěna asfaltová silnice, vedoucí údolím od Tinerhiru až po soutěsku. Dále pokračuje betonová cesta k hotelům a k ústí soutěsky až do vesnic Ait Hani, Tamtatouchte a Imilchil.

Soutěska Todra

Soutěska Todra

Horolezení v soutězce Todra

Soutěska Todra má skvělé horolezecké terény. Červené kolmé vápencové stěny soutěsky poskytují horolezcům svým prostředím a náročností nevšední exotické zážitky. Oblast je rozdělena na několik sektorů. Nejpřitažlivější je oblast Plage Mansour, vlevo od vstupu do soutěsky. Nejznámějším terénem se stal Pilier du Couchant, kde objevíte dva krásné výstupy. K těmto stěnám soutěsky se dostanete pouze přechodem řeky přes brod.

Na opačné straně kaňonu se nachází další dvě lezecké oblasti – vypouklá stěna Can Güllich a cesty v sektoru Trainee Blance.

V soutězce Todra

V soutězce Todra

V hloubi soutěsky najdou horolezci skutečný horolezecký ráj. Rozkládají se tu především hladké stěny Chaos a De Meuk. Na své si zde přijdou i vyznavači boulderingu. Kaňon Tondra, se svými rudými a drsnými stěnami, nabízí okolo 4000 lezeckých cest a další nové cesty každoročně vznikají. Ideálním časem pro tento druh zábavy je březen – květen.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Soutěska Todra

Soutěska Todra je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Soutěska Todra či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Maroka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)