Opevněné město Tinerhir (nebo také Tinghir, či arabsky Tamazight) leží ve výšce 1342 metry nad mořem. Toto opevněné město je správním střediskem pro 72 ksarů lemujících soutěsku Todra.

Tinerhir (Tinghir)

Tinerhir (Tinghir)

Žijí zde Berbeři kmene Ait-hota, Arabové, Haratinové a některé další menšinové kmeny. V oáze s palmovým hájem se pěstují datle, olivy, mandle, granátová jablka i vinná réva. Mají tu vypracován důmyslný systém zavlažování.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Soutěsky a výlety za Berbery

dne 2015-02-07 12:19:45

V samotném měste Tinerhir nic moc není, ale je to dobré výchozí místo pro poznávání okolí, zejména soutěsek. Podnikli jsme tady taky celodenní výlet do okolí za místními Berbery s průvodcem, kterého jsme si najali v jeho stánku na ulici Rue Riad Zitoun el Jdid. Vzal nás na prohlídku farmy, kde s zpracovávala máta (velmi zajímavé), pak s námi objel pár obchodů s typickým berberským zbožím, ukázal nám krásné výhledy na okolní krajinu, jedli jsme v super restauraci, kdy jsme seděli a jedli v řece (v tom horku super!), vyprávěl nám spoustu místních příběhů... prostě skvělý zážitek. Samotný Tinghir není nijak extra zajímavé město, ale jeho okolí stojí za to!Dovolená Tinerhir (Tinghir)

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Tinerhir (Tinghir)? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Tinerhir (Tinghir) nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Maroka, nebudete litovat!