Město Erfoud leží uprostřed pouště. Rozšířilo se z bývalého sídla pohraniční vojenské posádky v jednu z největších oáz na Sahaře. Bylo významným překladištěm zboží na karavanních stezkách na jihu Maroka.

Erfoud se stal častým výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní přímo v poušti nebo v hotelech umístěných na kraji písečných dun. Město neoplývá historickými památkami, ale představuje pomyslnou bránu do pouště, proto se také nazývá „brána Sahary“.

Erfoud

Erfoud

Bylo vybudováno Francouzi podél řeky Ziz.

Město je charakteristické budovami z červené hlíny. Přestože samotné město příliš za prohlídku nestojí, jeho okolí nabízí úžasné scenérie. Příkladem může být cesta do Er-Rachidia, lemována starobylými berberskými pevnostmi a krásnými palmovými háji. Přes most se dostanete k vojenské pevnosti Borj-Est. Zde sídlila francouzská cizinecká legie.

Ulice města Erfoud

Ulice města Erfoud

Z města se vyjíždí k písečným dunám Erg Chebbi u oázy Merzouga nebo k poslední oáze – vesnici Rissani. Duny jsou zde největší v Maroku, dosahují výšky až 100 metrů.

Ve městě se každoročně konají říjnové datlové slavnosti. V okolí se těží černý mramor. Můžete zde najít překrásné zkameněliny.

Výlet do pouště v okolí města Erfoud Výlet do pouště v okolí města Erfoud

© Calin Stan / Shutterstock.com

Erfoud se stalo oblíbenou destinací pro filmaře kvůli krásným výhledům na Saharu. Natáčel se zde například film Mumie.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Výlet do pouštěna velbloudech!

dne 2014-11-17 00:11:33

V Erfoudu je několik společností, které nabízely výlety do pouště. Programy i jejich délka se lišily a člověk si mohl v podstatě vybrat z široké škály možností od krátkých výletů až po klidně týdenní přechody pouště. Mohl jet na východ nebo západ slunce a nebo prostě jen za písečnými dunami. Dá se jet autem a nebo na velbloudech. Možností je prostě hromada a vybere si každý.
My zvolili dvoudenní cestu na velbloudech, chtěli jsme mít autentický zážitek a zažít pocit toho, že je člověk jako Lawrence z Arábie. Brzy ráno nás vyzvedlo auto, které nás zavezlo do pouště do tábora, kde jsme si osedlali dvouhrbého oře a vyrazili na projížďku. SUPER ZÁŽITEK!!! Západ i východ slunce je na poušti nádherný, stejně tak i obrovské písečné duny, jejichž barva se během dne neustále měnila! Opravdu něco neuvěřitelného, co se slovy ani nedá popsat. Nikdy na to nezapomenu, proto vřele všem doporučuju, aby to zkusili taky a klidně i na delší dobu. Je to něco neuvěřitelného.Dovolená Erfoud

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Maroka a zajímá-li vás přímo destinace Erfoud, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Maroka a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Maroku je bezva!