Řeka Zíz pramení nedaleko města Rich, protéká městem Merzouga a Taouz, vede až na okraj Sahary a nakonec se ztrácí v poušti.

Údolí kdysi bylo průchodem pro karavany ze subsaharské Afriky ke Středozemnímu moři. Lokalita kolem řeky Zíz nabízí mnoho přírodních krás. Turisté zde narazí na úrodné zelené oázy, zvlněné písečné duny, rozsáhlé palmárie.

Údolí řeky Zíz

Údolí řeky Zíz

Vstup do soutěsky řeky Zíz může být od města Erfoud, které je také nazýváno „brána Sahary“. Z opačné strany se sem dostanete z města Er Rashidia.

Vstup do soutěsky od Erfoudu nabízí jako první pozoruhodnost Tunel legionářů, tento jediný tunel v Maroku postavili Francouzi. Soutěska je lemována červenými skalami a podél řeky se rozkládají aleje datlovníků a olivovníků. Objevíte tu mnoho malých osad a typické pouštní pevnosti.

Tunel legionářů Tunel legionářů

© Carlos Sieiro del Nido, http://www.panoramio.com/user/134716

K dalším zajímavým místům v údolí patří Source Bleue de Meski. Kdysi to býval přírodní ráj s bazény sloužícími k osvěžení, ale díky turistickému ruchu ztratil hodně na kráse. Podle pověsti zde má řeka kouzelnou moc a podporuje plodnost. Proto ji navštěvují mladé ženy a při svíčkách se koupou v jedné jeskyni.

Při výstupu ze soutěsky uvidíme velkou přehradní nádrž Hassan Addakhil a pak už je jen Er Rashidia.

Kaňon řeky Zíz v pohoří Atlas

Kaňon řeky Zíz v pohoří Atlas

Asi 50 kilometrů od Erfoudu leží úchvatné městečko Merzouga. Rozkládá se přímo u Erg Chebbi, což jsou pravé obří pouštní duny, tak typické pro většinu alžírské části Sahary. Tento erg je nejvyšší v Maroku. Několikrát za den zde pouštní duny mění svou barvu – od růžové, přes zlatou až po rudou. Přes den tu můžete pozorovat pouštní druhy ptáků, v noci pak noční oblohu a poté přenocovat ve stanu. Na jaře se severozápadně od Merzougy objeví mělké jezero Dayet Sriji s hejny plameňáků a dalších vodních ptáků.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Údolí řeky Zíz

Údolí řeky Zíz je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Údolí řeky Zíz či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Maroka, stačí kliknout sem a vybrat si :-)