Atol Severní Ari spadá společně s menšími atoly Rasdhoo and Thoddoo do administrativní oblasti Atolu Alifu, přesto se stále používá spíše jeho jméno Severní Ari, neboť je známé a oblíbené, proto se používá v této samostatné a zažité podobě.

Atol Severní Ari

Atol Severní Ari

Atol Severní Ari společně s Atolem Jižní Ari tvoří přírodní Atol Ari, který najdete na západní straně Malediv a který patří mezi největší atoly Malediv (rozměry má cirka 89×30 kilometrů a jeho ostrůvky tvoří takřka pravidelný obdélník).

Vzhledem ke své blízkosti k mezinárodnímu letišti na atolu Malé, byl Atol Ari určen především pro turistický ruch, a proto zde v posledních letech vyrostla spousta krásných a známých resortů. Atol Ari je jedním z nejvyspělejších (co se výstavby a služeb týče) atolů Malediv.

Atol Thoddoo je známý zemědělstvím, zejména pak pěstováním melounů. Při vykopávkách, které započaly v roce 1958 bylo zjištěno, že byl atol Thodoo významným budhistickým centrem, než Maledivy přijaly za hlavní náboženství Islám. Na ostrově se nachází významná mešita ze 17. století.

Potápění na atolu Severní Ari

Potápění na atolu Severní Ari

Atol Rasdhoo je hlavním atolem Atolu Alifu. Skládá se ze dvou resortů a neobydleného ostrovu. Hlavní město atolu – město Rasdhoo má cirka 1000 obyvatel.

Obyvatelé atolu Severní Ari jsou pověstní pro své potápěčské dovednosti (samozřejmě bez přístrojů) a říká se o nich, že jsou častěji pod vodou než na souši.

Samozřejmostí je, že je na atolu opravdu nespočet nádherných míst, pláží a luxusních resortů, které uspokojí požadavky každého cestovatele.

Krásný atol Severní Ari

Krásný atol Severní Ari

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.33 hvězdy
    4.33 / 5 (3 )
  • 86.6%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Malinký ale exotický a krásný ostrov Ellaidhoo

dne 2015-05-04 09:50:35

Byli jsme na dovolené na atolu Ari, konkrétně na ostrově Ellaidhoo. Ten je dobrý hlavně pro ty, kdo mají rádi potápění a šnorchlování. Jinak tady není moc co dělat, částečně i proto, že je ostrov Ellaidhoo opravdu hodně malinký, dá se obejít za 10 minut.
Je ale nádherný!!! Je zde hodně zeleně, palem a květin, kolem něj je mělká laguna plná rybiče. Laguna umožňuje skvělé plavání a šnorchlování, voda zde je klidná a průzračná.
Mimo lagunu je možné vidět korálové útesy v poměrně malé hloubce (možná 3 metry), na jejichž okraji je spád do asi 30 metrové hloubky, což je skvělé pro potápění ze břehu.
Jestli mohu, nedoporučuji transfer hydroplánem, protože jsme na letadlo museli čekat několik hodin a podle místních je to zcela běžné. Za tu dobu jsme už mohli lodí být na ostrově. V hydroplánu bylo navíc docela horko a byl celý rozvrzaný... Příště bych ušetřil peníze a jel lodí.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Veligandu = tropickej raj!

dne 2015-01-05 06:37:11

Jeli jsme na ostrov Veligandu, kterej nas prekvapil tim jak je pidi. Obesli jsme ho ani ne za pul hodky hodne pomalou chuzi, coz je docela sranda. Napric se to da stihnout za minutku a pul X-D V kazdym pripade je fakt hezkej, uplnej tropickej raj, kterej nadchne kazdyho kdo ma rad hezky plaze a takovou tu bohatou tropickou kvetenu.
Plaze jsou tady dokonaly, nevidela jsem lepsi a pochybuju, ze neco muze byt jeste lepsi. Snorchlovani nemelo chybu tolik barevnejch ryb clovek jinde neuvidi.
Pokud sem chcete jet odpocivat tak neudelate chybu, nejsou tu zadny bary, diskoteky. Proste totalni relax a vypnuti hlavy.
Meli jsme tady jednu rodinu s malym ditetem (tak +- 4 roky) a fakt nevim, co si mysleli. Podle me tyhle ostrovy nejsou vubec pro deti vhodny ptze tady neni co delat. Jak tu chcou zabavit maly dite to fakt netusim a bylo to videt, ptze ho porad nekde honili. Takze s detmi nvm nvm, asi zalezi na diteti a tom jaky je.
Veligandu is a tiny island, you can walk round it in 20 mins, across it in under a minute. It truly is a tropical paradise, best suited for couples of any age, not a good choice for children. Beaches are superb, snorkelling excellent. This is an idyllic resort for a relaxing holiday, but dont expect excursions, sightseeing or party nightlife. We didn't, so loved every minute, and definitely hope to return.Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

dne 2014-10-31 16:40:44

Atol Ari je tak nádherné místo!!! Jeli jsme sem s manželkou na líbánky a užili si každou minutu!!! Je tady úplně nádherně, naprosto dokonalé pláže, teplé průzračné tyrkysové moře s krásnýma rybama! Úplná idyla, stálo to za každou korunu, Maledivy jsme si zamilovali a určitě se sem ještě někdy budeme chtít vrátit!Dovolená Atol Severní Ari (Alifu)

Dovolená Atol Severní Ari (Alifu) je dobrou volbou pro každého, koho láká Maledivy. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Atol Severní Ari (Alifu) a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!