Atol Gaafu Alif se nachází na severovýchodní části přírodního atolu Huvadhu.

Tato administrativní část Malediv byla vytvořena 8. února 1962, když byl Atol Huvadhu rozdělen na dvě oblasti.

Pláž na atolu Gaafu Alif

Pláž na atolu Gaafu Alif

Gaafu Alif leží ve zmíněné severovýchodní části atolu Huvadhu, severně od linie mezi průlivy FootukanduVaarulu Kandu. Hlavní město této oblasti je Vilingili.

Atol se skládá z 82 ostrovů, z nichž je pouze 10 obydlených. Atol řídí Ali Saleem.

Resort na atolu Gaafu Alif

Resort na atolu Gaafu Alif

Někteří z dávných maledivských králů údajně pochází z této oblasti, konkrétně svůj původ odvozují z rodin žijících na ostrově Devvadu, který leží uprostřed velké laguny. Na ostrově Devvadu se nachází mnoho budhistických archeologických pozůstatků. Žádný z nich však dosud nebyl řádně prozkoumán.

Zajímavostí je, že se v lednu 1959 tři jižní maledivské atoly  Huvadhu, Fuvahmulah a Addu zapříčinily na vytvoření samostatné Spojené republiky Suvadive. Ta však existovala pouze do září 1963. Jméno tohoto státu je odvozeno z prastarého názvu atolu Huvadhu, kterému se říkalo Suvadiva.

Gaafu Alif

Gaafu Alif

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 10 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Dokonalé!

dne 2014-10-28 10:54:48

Atol Gaafu je prostě super! Bez mrknutí oka bych se sem vrátila! Ty ostrovy jsou tak krásné, čísté, plné zeleně a krásných pláží, kam si stačí jen lehnout a poslouchat jak vánek ševelí listy kokosových palem nad vámi. Je to něco úžasného, jaký je zde klid a pohoda. Z dovolené na Maledivách jsem se vrátila odpočatější než kdy dřív, kam se proti tomu hrabe Egypt, kde vás pořád někdo otravuje a kde si člověk musí dávat pozor na to co jí! Tady jsme měli v restauraci každý den jiné menu a všechno bylo skvělé a chutně připravené. Dokonalé! Výlety na okolní ostrovy, šnorchlování v překrásných lagunách... ach jo, hned bych jela zpět!Dovolená Atol Gaafu Alif

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Atol Gaafu Alif? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Atol Gaafu Alif nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Maledivy, nebudete litovat!