Pantai Dasar Sabak je exotickou pláží. Nachází v Setiny, téměř 13 kilometrů od Kota Bharu.

„Místní zlaté písečné a slunné pláže jsou plné palem, které nabízí stín pro návštěvníky. Tato pláž je ideálním místem pro opalování.“ Tak aspoň něco takového byste se dočetli ještě pár let zpět… Dnes je situace bohužel zcela jiná 🙁

Řada pláží na pobřeží státu Kelantan byla postižena významnou pobřežní erozí, která způsobila to, že z krásných písčitých pláží zůstaly jen kamenité trosky, které ani zdaleka nepřipomínají to, čím se tato oblast v minulosti pyšnila.

Pozůstatek vojenského opevnění - pláž Pantai Dasar Sabak

Pozůstatek vojenského opevnění – pláž Pantai Dasar Sabak

Zajímavostí pláže Pantai Dasar Sabak je to, že je to pravděpodobně první místo, kde začala bitva o Pacifik, respektive je to první míst, kde začali Japonci útočit. Často se jako první místo uvádí Pearl Harbor na Havajských ostrovech, jenže realita je taková, že Japonci udělali chybu při přepočtu posunu času a právě na pláži Pantai Dasar Sabak spustili svůj útok omylem o hodinu dřív.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pláž Pantai Dasar Sabak

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Malajsie a zajímá-li vás přímo destinace Pláž Pantai Dasar Sabak, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Malajsie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Malajsii je bezva!