Souostroví Langkawi leží asi 30 kilometrů od pobřeží. Pulau Langkawi je hlavním ostrovem souostroví.

Souostroví Langkawi se skládá z 99 tropických ostrovů, z nichž největší a nejznámější je stejnojmenný Pulau Langkawi. Leží na severozápadě Malajsie, najdete jej v Andamanském moři, asi 20 mil od pevninské části pobřeží severozápadní Malajsie. Svůj název dostalo Langkawi spojením dvou malajskýách slov: „lang“ – orel a „kawi“, tedy „červeno-hnědý“. Proto také návštěvníky na ostrově Pulau Langkawi vítá obří socha orla. Všechny ostrovy jsou dostupné lodí, ať už z Penangu, Kuala Perlis, Kuala Kedahu, Satunu nebo Thajska. Letecky se sem turisté dostanou z Penangu, Kuala Lumpuru nebo Singapuru.

Plánek ostrova Pulau Langkawi

Plánek ostrovů Langkawi

V této lokalitě je všechno o 50 – 100% dražší než ve zbytku Malajsie. Elitní klientele tyto ceny vyhovují. Je to místo pro navození pocitu prestiže a vybudování si image. Langkawi nabízí moderní ubytování a vybavení postavené proti přirozenému pozadí sluncem zalitých pláží a starověkých deštných pralesů, hemžících se exotickým rostlinstvem a velkým množstvím rozmanitých živočichů.

Obří socha orla na Datarang Lang na ostrově Pulau Langkawi

Obří socha orla na Datarang Lang na ostrově Pulau Langkawi

Na souostroví Langkawi se setkáte s deštnými pralesy starými několik stovek let, vápencovými jeskyněmi s krápníkovými útvary a krásnými bílými mořskými plážemi. Teplé a slunečné počasí zde panuje po celý rok.

Turisté mají na ostrovech stále co objevovat. Mezi nejoblíbenější atrakce patří potápění a šnorchlování ve vodách plných ryb a mořských živočichů. Ten kdo se potápět nechce, může se vydat kabinovou lanovkou na nejvyšší vrchol, kde se otevře krásný výhled na celý ostrov a moře až k Thajsku. Není zde příliš rozvinutá místní doprava, proto se doporučuje využívat taxislužbu nebo pronajmout auto, motorku nebo kolo.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Langkawi

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Langkawi? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Langkawi nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!