Pulau Langkawi je hlavním ostrovem souostroví Langkawi. Ostrov Pulau Langkawi patří mezi nejkrásnější místa Malajsie. Veškeré místní atrakce jsou v blízkosti kouzelných pláží, starých pralesů a krásných vesniček.

Kuah je nejznámějším městem ostrova. Je to i přístav pro trajekty s turisty z Alor Setar. Návštěvníci zde najdou všechny vymoženosti civilizace.

Pláž na ostrově Langkawi

Pláž na ostrově Langkawi

Langkawi patří k nejkrásnějším destinacím Malajsie s nádhernými plážemi a turistickými stezkami. Ostrov se v roce 1986 stal bezcelním pásmem a vyrostlo zde množství hotelů, nákupních center a restaurací. Nacházejí se tu i menší chrámy.

K nejznámějším památkám na ostrově patří hrobka princezny Mahsuri. Leží západně od Kuahu. K princezně Mahsuri se váže legenda, podle které byla křivě obviněna z cizoložství a odsouzena k smrti. Byla však nevinná. To jí dalo kouzelnou moc, díky které ji nebylo možné popravit, dokud se sama pro smrt nerozhodla. Než se tak stalo, vyřkla kletbu, která odsoudila k neštěstí sedm generací obyvatel ostrova. Jako důkaz její neviny vytékala z jejich žil bílá krev a ta dala barvu zdejším nádherným plážím.

Langkawi

Langkawi

K dalším atrakcím patří krokodýlí farma, Batik Village, velké mořské akvárium a vodopády. Nejatraktivnější jsou ovšem překrásné pláže – na severu jsou to pláže Datai a Rhu, na západě Burau, Pantai Kok, Tengah.

Velkou turistickou atrakcí ostrova Langkawi je také Sky Bridge, což je pěší most, který se vine v horách ostrova a který nabízí úžasné vyhlídky na takřka všechny strany ostrova.

Sky Bridge na Pulau Langkawi

Sky Bridge na Pulau Langkawi

Sportovní aktivity na Langkawi

Pulau Langkawi je velmi populární a turisty i místními hojně navštěvovaný malajský ostrov, který vás uchvátí jak malebnou krajinou, rozlehlými plážemi a křišťálově modrou vodou, tak i hustými deštnými pralesy a nedotčenými vodopády. Kromě luxusních hotelových komplexů a relaxačních center nabízí také kvalitní sportovní vyžití a právě sportovní aktivity na Langkawi patří k nejoblíbenějším kratochvílím turistů, kteří zde zamíří na dovolenou (samozřejmě hned po lenošení na plážích 🙂 ).

Nejoblíbenější aktivitou je zde potápění. Pulau Payar Marine Park pořádá exkluzivní line-up potápěčských tříd tak, aby vyhovovaly všem, od začátečníků až po pokročilé nadšence.

Šnorchlování a potápění na Langkawi

Šnorchlování a potápění si může užít každý. Mladý nebo starý, zkušený nebo laik. S minimálním vybavením a přípravou si zde můžete užívat, protože vše, co potřebujete si tu můžete vypůjčit. Šnorchlovat a potápět se dá kolem hlavního ostrova Pulau Langkawi, ale nejlepší je to na útesech kolem Pulau Lazar Marina Park, 19 námořních mil od ostrova Langkawi.

Plachtění

Souostroví Langkawi nabízí možnosti bezpečné plavby a spoustu chráněných ukotvení. Během několika posledních let se tato oblast stala střediskem plachtění s několika událostmi, které přitahují lodě z celého světa. Jako příklad slouží každoroční závod Langkawi.

Langkawi má nyní čtyři přístavy a několik aut, které nabízejí zařízení pro jachty. Některé z přístavů jsou součástí střediska, které poskytují veškerý komfort.

Golf

V Langkawi se nacházejí exkluzivní golfová hřiště, která konkurují i těm nejlepším v Asii. Kromě nádherných výhledů tu objevíte i úžasné putting greeny, s vybavením světové třídy.
Ostrov má tři kluby ve velkých lokalitách. Golf Club Datai Bay, Gunung Raya Golf Resort a 99 East Golf Club. První klub, který byl na ostrově postaven, je ideální pro začátečníky.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Pulau Langkawi

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Pulau Langkawi? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Pulau Langkawi nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Malajsie, nebudete litovat!