Národní park Desembarco del Granma se rozprostírá na ploše přibližně 25 000 hektarů v jihozápadní části Kuby. Přesněji v provincii Granma, kde na západě hraničí se zálivem Guacanayabo a mysem Cabo Cruz, na východě pak s Národním parkem Sierra Maestra. Díky krasovým mořským terasám a útesům u svých břehů byl roku 1999, jako první místo na Kubě, zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Terasy v NP Desembarco del Granma, patří mezi největší a nejzachovalejší v celosvětovém měřítku.

Vznik vápencových teras v národním parku Desembarco del Granma

Oblast národního parku leží v tektonicky aktivní zóně dvou zemských desek (Karibská a Severoamerická) a vápencové terasy byly vytvořeny právě díky tektonickým aktivitám a také klimatickým změnám, které měnily výšku mořské hladiny.

Místní krajina je velmi zachovalá a lidskou populací dosud velmi málo zasažená. Může nabídnout pestrou škálu krasových útvarů, útesy, kaňony i jeskyně. Ale také mnoho hektarů deštného pralesa.

Národní park Desembarco del Granma

Národní park Desembarco del Granma

Mimo to je oblast významná i biologicky, nalezneme zde totiž řadu endemických zástupců z říše fauny i flory. Přibližně 12 druhů rostlin, roste výhradně v NP Desembarco del Granma.

Archeologické naleziště El Guafe

Dle nálezu piktogramů v jeskyních, ale i kosterních ostatků a různých předmětů jako jsou třeba kousky keramiky, je zřejmé, že v těchto místech žili indiáni (původní obyvatelé Kuby) ještě před vyloděním Kryštofa Kolumba. Pokud budete chtít vidět jeskynní systém, ve kterém domorodí obyvatelé žili, zavede vás k němu stezka El Guafe.

Archeologické naleziště El Guafe v národním parku Desembarco del Granma Archeologické naleziště El Guafe v národním parku Desembarco del Granma

© Reizen en Reistips, www.reizen-en-reistips.nl

Národní park Desembarco del Granma a kubánská revoluce

Ač by se mohlo zdát, že Národní park Desembarco del Granma je zajímavý čistě jen pro své přírodní krásy, není to tak úplně pravda. V roce 1956 se tato oblast stala významným místem také z hlediska kubánské historie. U severní hranice parku leží Playa de las Coloradas. Místo, kam v prosinci roku 1956 dopluli na lodi Granma z Mexika revolucionáři pod vedením Fidela Castra, kteří iniciovali začátek kubánské revoluce. Název parku pak v překladu znamená něco jako „Vylodění Granmy“, právě v souvislosti s touto událostí.

Jak se do parku dostanete

Pokud se budete chtít do parku vypravit, hlavním přístupovým místem, ze kterého se sem dostanete, je Las Coloradas. Tam se dostanete z městečka Niquero, směrem na Beliz, po silnici číslo 4. Las Coloradas je rovněž dobrým výchozím bodem k nalezišti El Guafe.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Národní park Desembarco del Granma

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Národní park Desembarco del Granma? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Národní park Desembarco del Granma nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!