Když si projdete všechny památky a zajímavosti Havany, určitě nepohrdnete odpočinkem v nějakém vyhlášeném baru. A právě takovým je třeba La Bodeguita del Medio, jehož nejznámějším štamgastem byl Ernest Hemingway.

V souvislosti s Ernestem Hemingwayem je v Havaně několik míst, které byste při návštěvě města neměli vynechat. Jedním z nich je právě bar La Bodeguita del Medio, který najdete ve čtvrti Habana Vieja, konkrétně na adrese Empedrado No. 207. Blízko to sem budete mít, když se budete zrovna pohybovat kolem náměstí Plaza de la Catedral. V ulici Empedrado se dívejte po modré fasádě s množstvím podpisů a určitě jej neminete. Bar je sice neustále narvaný a působí poněkud omšele, ale vychutnáte si tu fantastické mojito a jedinečnou atmosféru, kterou doplňuje živá hudba. Jídlo je tady ale značně předražené.

Bar La Bodeguita del Medio Bar La Bodeguita del Medio

© T photography / Shutterstock.com

Historie La Bodeguita del Medio

První seriózní zmínka o tomto baru je z roku 1942, kdy prostory koupil Ángel Martínez a začal zde fungovat bar s názvem Casa Martínez. V podniku se podával, tehdy relativně nový, koktejl mojito smíchaný z rumu, máty, limetky, třtinového cukru a perlivé vody, za jehož rozšířením po Antilách údajně stojí anglický korzár Sir Francis Drake. Ale jak vlastně mojito vzniklo, to už by bylo na jiný příběh… Nicméně právě v baru Ángela Martíneze se konal triumfální nástup tohoto dnes velmi populárního koktejlu.

La Bodeguita del Medio La Bodeguita del Medio

© Kamira / Shutterstock.com

Později se bar La Bodeguita stal místem, kam chodívali spisovatelé, hudebníci a novináři. Kromě Ernesta Hemingwaye si Bodeguitu oblíbili také Pablo Neruda či Gabriel Garcia Marques a mnoho dalších bohémů. Současný název ale bar dostal až roku 1950. A bary se stejným názvem či jakési jeho pobočky dnes najdete i jinde ve světe (jeden z nich např. v Praze). Na nápojovém lístku každého z nich nemůže samozřejmě chybět ono slavné a stále oblíbené mojito.

Nešťastný byl pro Bodeguitu rok 1997, kdy zde došlo k bombovému útoku (ten zasáhl i další turistická centra v Havaně). Konkrétně v baru La Bodeguita sice nebyl nikdo zabit, ale vážně zraněných bylo tehdy mnoho.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená La Bodeguita del Medio

Zaujal vás náš článek o destinaci La Bodeguita del Medio na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které La Bodeguita del Medio nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!