Co se týká možnosti večerní zábavy v Havaně, tak jižně od Miramaru narazíte na nejslavnější kubánský noční klub Tropicana. Ten byl otevřen v roce 1939 a najdete jej na adrese Calle 72 y Línea del Ferrocarril, Marianao.

Historie klubu Tropicana

Klub vznikl na pronajatém pozemku tropické zahrady Villa Mina na okraji Havany a tehdejším manažerem byl Victor de Correa. Pana de Correa později oslovili provozovatelé kasín, pánové Rafael Mascaro a Luis Bular, s vizí propojit venkovní kabaret s kasínem uvnitř sídla, které stálo na pozemku. Slovo dalo slovo a s velkou slávou tak byl dne 30. prosince 1939 otevřen klub Tropicana.

Klub Tropicana Klub Tropicana

© The Visual Explorer / Shutterstock.com

Vystupovali zde známí kubánští ale i zahraniční umělci a během krátké doby se Tropicana stala populární pro boháče a různé celebrity a velmi si jej oblíbili také turisté. Tato popularita trvala prakticky až do vypuknutí 2. světové války kdy došlo k útlumu cestovního ruchu. V roce 1950 pak převzal klub Martín Fox a ve spojení s Albertem Ardurou a Oscarem Echemendiou z něj udělali jeden z nejznámějších nočních podniků nejen Kuby či Karibiku, ale doslova celého světa. V roce 1952 vznikl v klubu Tropicana pozoruhodný projekt Arcos de Cristal – jakási zastřešená prosklená hala, která je propojená s okolní vegetací natolik, že jí některé stromy dokonce prorůstají. Získala řadu mezinárodních ocenění.

Co klub Tropicana nabízí dnes

V klubu můžete vidět taneční vystoupení, akrobacii, ale i trochu té erotiky v podobě spoře oděných tanečnic, a to vše na jevišti pod širým nebem a hvězdami. Pokud se budete chtít do tohoto klubu podívat, je nutná rezervace předem a pozor na to, že vstup není povolen v ležérním oblečení!

Nejznámější havanský klub - Tropicana Nejznámější havanský klub – Tropicana

© The Visual Explorer / Shutterstock.com

Show začíná každý den (mimo úterky) ve 21 hodin. Přijďte ale určitě s předstihem, abyste se v klidu usadili, trochu rozkoukali a nezmeškali začátek. Vstup je možný již od 20 hodin. Doporučuji se také před návštěvou klubu nastříkat repelentem, večer zde dost štípou komáři.

Další možnosti zábavy v Havaně

Zajímavým místem Havany je kromě klubu Tropicana také Fábrica de Arte Cubano. Tuto továrnu kubánského umění najdete v městské části Vedado.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klub Tropicana

Zaujal vás náš článek o destinaci Klub Tropicana na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Klub Tropicana nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!