Měna na Jamajce

Jamajskou měnou je jamajský dolar (JMD).

V bankách, hotelech, letištích a směnárnách s licencí můžete provést směnu peněz. Vždy si ponechte potvrzení o výměně, na jehož základě můžete při odjezdu peníze zpětně směnit.

Převodník měn

                 

 

V turistických oblastech bývají často ceny uváděny v USD.

Ve většině bank a směnáren se vám nepodaří směnit bankovku 100 USD, protože jde o nejčastěji padělanou bankovku.

Ve větších městech jsou k dispozici také bankomaty, mezinárodní karty typu Visa a Master Card jsou akceptovány. Směna peněz na černém trhu je ilegální.

Měna na Jamajce - jamajské dollary

Měna na Jamajce – jamajské dollary

Orientační ceny na Jamajce

Ceny za ubytování se nejčastěji pohybují v rozmezí 2500 – 3500 JMD. Při luxusním ubytování počítejte s cenou od 4500 JMD výše.

Průměrné ceny za hlavní jídlo v restauraci se pohybují v rozmezí 300 – 800 JMD.

Pohlednice: 100 JMD

Půl hodina na internetu: 30 JMD

Malá láhev rumu: 430 JMD

Pronájem malého auta/den: 2770 JMD

Nejčastějším artiklem, který si turisté z Jamajky odvážejí bývají likéry, umělecké předměty, různé předměty ze dřeva, cigarety, kávu, doutníky, pravý jamajský rum, šperky a různé doplňky. Při nakupování v malých soukromých obchůdcích a na tržnicích o cenu zboží smlouvejte.

Spropitné

V luxusnějších hotelích a restauračních zařízeních je spropitné zahrnuto již v konečné ceně vašeho účtu, jinde se dává obvyklých 10%. Pokud chcete ocenit určitou osobu, nenechávejte spropitné na stole, ale dejte peníze přímo dané osobě.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Jamajce

Hledáte zájezdy na Jamajku? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Jamajku, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.