Jamajka je země, do které se můžeš na dovolenou vypravit v kteroukoliv roční dobu, i když letní měsíce jsou poměrně horké a období září-listopad nedoporučuji kvůli vyššímu riziku hurikánů. Turisticky nejvhodnější sezona trvá od prosince do března. Ostatně koukni se na článek o počasí na Jamajce a uvidíš, kdy je pro tebe nejlepší sem vyrazit!

Průzračné vody Karibského moře nabízí perfektní koupání, ale můžeš se také při šnorchlování či potápění pokochat krásou korálových útesů s množstvím barevných ryb. Chceš-li prožít živější dovolenou, tak Copacabana a Hellshire v Kingstonu jsou tím pravým místem. V Negrilu se nalézá jediná nudistický pláž na ostrově. Oblíbené jsou pláže Turtle Beach v Ocho Rios, Cornwal, Walter Flatcher a Doctors Cave v Montego Bay. Klidnější a možná hezčí pláže najdeš mimo centra měst.

Oblíbené je na Jamajce i rybaření. Nepotřebuješ k němu navíc žádné povolení.

Ve vnitrozemí si můžeš vyzkoušet adrenalinovou jízdu na bambusovém raftu na některé z místních řek. Nejvyužívanější je dlouhá jízda na Rio Grande River.

Na Jamajce se nacházejí jedny z nejlepších středoamerických golfových hřišť. Zahrát si zde mohou i úplní začátečníci.

Proto je dovolená na Jamajce skvělou volbou v podstatě pro každého. Ostatně – přečti si články o jednotlivých destinací Jamajky a podívej se i na jejich recenze a uvidíš, jestli ti některé z nich padne do oka!