Přístavní město Montego Bay leží v severozápadní části Jamajky. Je jedním z největších jamajských měst. Počet obyvatel převyšuje 120 tisíc. Montego Bay je také nejnavštěvovanějším místem ostrova a říká se, že je turistickým centrem Jamajky. Největší atrakcí jsou dlouhé písečné pláže podél průzračného moře. Město se kromě toho chlubí i známými kulturními a historickými památkami.

Montego Bay

Montego Bay

Montego Bay leží na severozápadním pobřeží Jamajky. Je to velmi příjemné město a pokud máte rádi zábavu a rušný život, je to místo právě pro vás. Najdete tu množství restaurací, barů, klubů s živou hudbou. Rozkládají se tu zábavní parky, hotelové komplexy a mnoho obchodů.

Kryštof Kolumbus nazval toto místo El golfo de buen tiempo – Zátoka dobrého podnebí. Později ji Španělé pojmenovali Tučná zátoka a stala se hlavním lodním přístavem pro dopravu cukru a banánů.

Pláž v Montego Bay

Pláž v Montego Bay

Zajímavá místa v Montego Bay

Oblíbené je nakupování ve městě, nejvíce obchodů se nalézá na Přístavní třídě. V duty-free shopech můžete nakoupit skotský kašmír, parfémy, cigarety, alkohol, porcelán a sklo.

Montego Bay nabízí turistům k zhlédnutí množství historických budov postavených v 17. a 18. století, většinou v georgiánském stylu. Při procházkách městem pak máte dojem, že se pohybujete v historii. Kostely Burchell Memorial Church a St. James Parish Church patří k nejcennějším stavbám na Jamajce. Na známé ulici Glouster Avenue najdete umělecké galerie a proslulé kavárny, na stejně známé Harbour Street objevíte řemeslný trh a krásnou vyhlídku na přístav. Další velký řemeslnický trh Fort Montego Draft Market se nachází nedaleko centra města na zbytcích staré pevnosti. Na těchto trzích jsou k dostání typické jamajské umělecké, řemeslné a hudební předměty.

Bellefield Great House sídlí muzeum, které připomíná život otroků a plantážníků na Jamajce v 18. a 19. století.

Montego Bay je centrem jamajské riviéry. Zdejší vodní park tvoří zhruba 16 km2 nádherných korálových útesů vhodných pro potápění a šnorchlování. Město nabízí krásné písčité pláže, které jsou jako stvořené pro plážové a vodní radovánky. Můžete si také zaplatit výlet lodí s proskleným dnem.

K nejlepším plážím v Montego Bay patří pláž u plážového klubu Doctor´s Cave Beach Club nedaleko centra městě. Najdete zde jemný bílý písek a průzračně čistou azurovou vodu s vysokým obsahem minerálů. Pláž má veškeré turistické vybavení včetně restaurace, internetové kavárny a nočního klubu.

Pláž přímo v Montego Bay

Pláž přímo v Montego Bay

Druhou oblíbenou pláží je Cornwall Beach. Pláž leží přímo u největších hotelů, a proto bývá často přeplněná. Dobré příležitosti ke koupání a šnorchlování nabízí pláž Walter Fletcher Beach. Ta leží přímo u historického centra města, ale ani během turistické sezóny zde nebývá plno a je tak skvělou alternativou rušné Cornwall Beach.

Velké popularitě se tu těší jachting.

Oblíbenými aktivitami jsou také jízda na koních a terénních čtyřkolkách, rafting nebo golf.

Pravou jamajskou zábavu zažijete při festivalu Red Stripe Reggae Sumfest, který se koná každoročně v červenci.

Zajímavostmi města jsou Barnett Estate a Bellfield Great House. Obojí je situováno na jih. Barnettova plantáž patří k největším ve městě. Při návštěvě domu se vám nabídne vynikající pohled do životního stylu baronů pěstujících cukr na svých panstvích v 18. století.

Další zajímavostí je The Cage – Klec. Klec připomíná dobu, kdy otroci pracovali jako zvířata na plantážích. Tato malá stavba ze silného kamenného bloku sloužila jako vězení pro utíkající otroky.

Rose Hall Great House

Rose Hall Great House

Rose Hall Great House je impozantní dům z konce 18. století, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí v šedesátých letech 20. století. Dnes je to hlavní atrakce v okolí Montego Bay. Jednotlivé pokoje domu byly autenticky zrekonstruovány.

Zajímavosti v okolí Montego Bay

Zajímavé je i okolí města. Z Montego Beach se dají podniknout výlety k vápencovým vrcholkům Cocpit Country nebo k přístavnímu městu z 18. století Falmouth. Falmouth je malé nákupní město. Podél silnice stojí dřevěné gregoriánské stavby. Najdete tu Good Hope Great House, který pochází z roku 1755. Toto gregoriánské panství bylo obnoveno a nyní se stal z tohoto domu malý, luxusní hotel.

Lucea je malé město, ve kterém se nachází velký trh táhnoucí se podél zátoky, která proniká hluboko do vnitrozemí. Trh je určen spíše místním lidem. Prodávají se zde zejména ryby, ovoce a zelenina, výjimkou není ani oblečení.

Pobyt si můžete zpestřit raftingem po Velké řece.

V okolí Montego Bay se roste velké množství krásně kvetoucích stromů, rozprostírají se tu zelené louky a palmové háje.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.25 hvězdy
    4.25 / 5 (4 )
  • 85%
  • (4)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Super letovisko

dne 2015-04-04 10:20:32

Super město se spoustou výletů do okolí, bezva plážemi a hlavně jen 10 minut od letiště. Jo a v noci letadla nelítají, takže je tady klid.



Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Montego Bay = hezké letovisko

dne 2015-02-27 09:17:27

Montego Bay patří mezi nejnavštěvovanější místa Jamajky, tak nám taky na pár dní neutekl :-) Oproti Negrilu mi ale přišel slabší, Negril je podle mne hezčí. Pláže tady ale jsou pěkné... Co mě trošku mátlo, byli lidi v hotelu, kteří nedoporučovali chodit mimo hotel. No stejně jsme se šli prijít, podívat se po obchodech a do restaurace. Vše v pohodě. V Montego bay ale nic moc není , většina výletů je docela drahých, protože se jede daleko. Je tady ale hezké moře, takže na odpočinek a plavání je to v pohodě.



Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Mo Bay je supr

dne 2014-12-10 06:49:18

Oproti Negrilu nám "Mo Bay" přišlo mnohem klidnější a pohodovější s přátelštější atmosférou. Je tady dost prodejců, kteří vám budou chtít prodat trávu a nebo vás dotáhnout do svého baru či obchodu. Stačí poděkovat a máte klid. Když je budete ignorovat, spíše je naštvete :-) Lidé tady jsou ale hrozně milí a přátelští, mají skvělý smysl pro humor a přišlo mi, že mají pořád skvělou náladu. Podle mě je tady ale docela draho, určitě je to americkými turisty a tím, že se tady vše přepočítává na dollar, což ceny automaticky zvedá :-( V obchodech se nebojte smlouvat. V nabídce hotelů je spousta výletů, takže nudit se nebudete.



Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Super plaze, mimo hotel nic neni

dne 2014-11-14 04:56:52

Montego Bay ma super plaze, ale neni tu toho moc k delani mimo hotel. My meli hotel s all inclusive, tak jsme z nej moc nemuseli vychazet. Sli jsme se ale projit do mesta. Je takove trosku usmudlane a nic moc tady neni - par baru, nejake obchody, jinak nic moc. Oproti treba Dominikanske republice je tady lepsi to, ze mistni nahaneci nejsou tak otravni a kdyz jim reknete "ne", tak nenalehaji dale. Nam se tady libilo!



Dovolená Montego Bay

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Montego Bay? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Montego Bay nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Jamajku, nebudete litovat!