Počasí na Jamajce je zpravidla krásné, karibské. Podnebí Jamajky je tropické, vlhkost vzduchu vysoká, občasný je výskyt hurikánů.

Průměrné roční srážky se pohybují okolo 200 cm na metr čtvereční. Ve vyšších polohách někdy i okolo 760 cm ročně. Západní oblasti patří k sušším.

Teploty jsou během roku velmi konstantní, vyjma období dešťů kdy se teploty pohybují okolo 30°C. Období dešťů trvá od května do listopadu, nejvíce se projevuje na východním pobřeží. Srážky jsou krátké, ale velmi intenzivní. Nejteplejší měsíce jsou srpen a září s průměrnou teplotou 32°C. K nejchladnějším měsícům patří únor a březen, kdy teplota klesá na 28°C (takže nic hrozného, svetr nechte doma 🙂 ).

Ideální počasí pro trávení dovolené na Jamajce je v období od prosince do dubna. Teploty nejsou přehnaně vysoké, pohybují se průměrně kolem 28ºC a srážky jsou minimální. Jedná se ale o období hlavní sezóny, a tudíž je nutno počítat s větším množstvím turistů, vyššími cenami a nutností předem si rezervovat ubytování.

Naopak v období dešťů, od května do listopadu, jsou deště početnější a výjimečně se zde vyskytují i hurikány. Osobně bych se nebál sem cestovat i v období květen-srpen (podobně jako jinam v Karibiku), protože počasí se po celém světě začíná chovat nestandardně a obvyklá období sucha a deště již nejsou tak stabilní. Navíc jak píšu výše, deště jsou sice intenzivní, ale zpravidla krátké, takže se jedná spíš o osvěžující přeháňky.

Aktuální teploty na Jamajce a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Jamajce

Podívejte se na následující graf průměrných teplot (průměrné vysoké teploty – žlutě a průměrné nízké teploty – oranžově) na Jamajce (v Negrilu). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

Průměrné srážky na Jamajce

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek a průměrný počet deštiných dní na Jamajce (v Negrilu) v jednotlivých měsících.

Průměrná vlhkost vzduchu na Jamajce

V tomto grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Jamajce v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Negril.

 

 

Průměrný počet slunečných hodin během dne na Jamajce

Nyní uvádíme graf s průměrným počtem hodin dne, po které svítí v jednotlivých měsících slunce na Jamajce (v Negrilu).

Průměrná teplota moře na Jamajce

Tento graf vám ukáže průměrnou teplotu moře okolo Jamajky pro jednotlivé měsíce roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Jamajce

Dovolená na Jamajce je dobrou volbou pro každého, koho láká vyrazit na Jamajku. Podívejte se na aktuální zájezdy na Jamajku a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem, vybrat si a objednat!