Letecká doprava na Jamajce

Cestování letadlem je na Jamajce na dobré úrovni. Tento typ cestování může být použit pro rychlý přesun mezi Montego Bay, Negrilem, Kingstonem, Ocho Rios a Port Antoniem. Vrtulníky se využívají k vyhlídkovým letům, je ale třeba počítat s tím, že je to velmi drahá zábava.

Letadlo Air Jamaica Letadlo Air Jamaica

© Chris Parypa Photography / Shutterstock.com

Autobusová doprava na Jamajce

Veřejná silniční doprava je většinou zajišťována minibusy. Jsou sice velmi levné, zato přecpané pasažéry a jezdí chaoticky. Jízdní řády prakticky neexistují, respektive existují pouze v ústním podání. Cestování minibusy se doporučuje mladým zdravým jedincům, protože se často musí naskakovat a vyskakovat za jízdy.

Jamajský autobus Jamajský autobus

© Island Routes, www.islandroutes.com

Klasické autobusy jsou pomalé a nebezpečné kvůli možným krádežím a dopravním nehodám. Na hlavních autobusových nádražích občas stojí vozidla, která suplují činnost autobusů. Vyjíždějí však pouze tehdy, když jsou plná. Ačkoliv má minimum obyvatel Jamajky vlastní jízdní kolo, funguje tu řada půjčoven kol, které vám půjčí kolo bez problémů.

Automobilová doprava na Jamajce

Na Jamajce potřebujete k cestování autem mezinárodní řidičský průkaz, který však platí jen s pasem a platným vstupním vízem. Půjčoven osobních automobilů je na Jamajce dostatek. Nabízejí vozy v dobrém stavu, takže o cestování tímto prostředkem nemusíte mít strach. Na Jamajce se jezdí vlevo po špatných, často neudržovaných silnicích bez krajnic. Jamajští řidiči jezdí zuřivě až sebevražedně, často zní klakson. Dopravní předpisy se příliš nedodržují, směrovky se nepoužívají. Proto je třeba dávat při jízdě obrovský pozor. Od listopadu 1999 musí mít všichni pasažéři při cestování osobním automobilem bezpečnostní pásy, motocyklisté helmu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Jamajce

Hledáte zájezdy na Jamajku? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Jamajku, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.