Jamajská příroda je rozmanitá. Najdete zde bílé písčité pláže, korálové útesy, horské stezky, vyprahlé savany, bažinaté močály i krásné vodopády.

Narazíte na bohatou škálu rostlinných a živočišných druhů. Vyskytuje se tu přes 3 tisíce druhů kvetoucích rostlin, více jak 255 druhů ptáků a 700 druhů ryb.

K nejkrásnějším zdejším místům, která stojí určitě za vidění, patří Blue Mountains (Modré hory), přírodní rezervace Font Hill, Roaring River Park, Cockpit Country, Mayfield Falls, Dunn´s River Falls and Park anebo Montpelier Blue Hole Nature Park.

Blue Mountains – Modré hory

Blue Mountains – Modré hory

Na Jamajce se nachází nádherná příroda, kterou výrazným způsobem ovlivňuje tropické podnebí. V tropických lesích rostou cenné dřeviny, nádherně kvetoucí rostliny a kaktusy. Žije zde velké množství endemických druhů rostlin a živočichů.

Vyskytují se zde také ohrožené druhy. Patří mezi ně například krokodýli a některé druhy netopýrů.

Krokodýl na břehu Black River

Krokodýl na břehu Black River

Nejrozšířenějšími savci jsou všudypřítomné kozy. Žije zde také jistý druh hlodavce podobného morčeti – hutie (známá také jako jamaican coney).

Jamajská hutie

Jamajská hutie

Na teplých vyhřátých místech objevíte hady, ještěrky a další tropické živočichy.

Z říše hmyzu je vhodné jmenovat krásné místní motýly s pestrým zabarvením. V noci zahlédnete množství světlušek, kterých zde žije asi 50 druhů.

Pestrý je rovněž podmořský život. V korálech u pobřeží můžete při potápění pozorovat nejrůznější druhy mořských živočichů. Narazíte na spousty pestrobarevných ryb, medúzy, mořské želvy, tuleně, delfíny.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Jamajce

Máme pro vás aktuální zájezdy na Jamajku a taky řadu Last minute dovolených na Jamajce. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená na Jamajce se vám bude líbit!