Jamajku si většina lidí spojí na prvním místě s reggae, skvělými sportovci (především atlety), někdo možná s filmem Kokosy na sněhu. Málokdo si však tuto zemi představí jako destinaci pro strávení dovolené.

Dovolená na Jamajce není pro našince běžnou záležitostí, Jamajka není úplně standardní prázdninovou destinací. Jamajka není ani úplně standardní ostrov v Karibiku, v mnoha ohledech se od zbytku karibských ostrovů a ostrůvků odlišuje. Přesto ale nabízí řadu důvodů, proč si ji za cíl dovolené vybrat. A právě její karibský rytmus, třebaže je lehce nestandardní oproti zemím jako je Dominikánská republika, Bahamy atp., je jedním z důvodů, proč na Jamajku vyrazit.

Montego Bay

Montego Bay

Když už totiž proniknete závojem lehké nejistoty a tajemna z toho, co od Jamajky očekávat, zjistíte, že je to nádherný a velice zajímavý ostrov, který rozhodně má co nabídnout. Nenajdete zde sice žádné památky (což se dá v této části světa očekávat), ale najdete zde to, co byste čekali od exotického ostrova v Karibském moři – nádherné pláže, fantastické moře, skvělé možnosti pro potápění a šnorchlování, příjemné lidi a absolutní pohodu a klid. K tomu si můžete připočítat zajímavé vnitrozemí, kde lze podniknout spoustu procházek či treků, vidět džungli, vodopády, řadu zajímavých zvířat a rostlin a je jasné, že budete-li chtít, dovolená na Jamajce rozhodně nebude nudná záležitost.

Y.S. Falls

Y.S. Falls

Přesto však Jamajka zůstává netradiční dovolenkovou destinací a odpovídá tomu i nabídka zájezdů. Zájezdy na Jamajku se sice v posledních letech začaly pravidelně objevovat v nabídkách cestovních kanceláří, není jich však mnoho. Poznávací zájezdy na Jamajku jsou na tom ještě hůře, proto zvažujete-li, že se na Jamajku vydáte za poznáním a nejen lenošením na pláži, doporučuji vhodný zájezd zakoupit co nejdříve. Čekat zde na last minute se opravdu nevyplácí.

Negril

Negril

V každém případě, ať už je Jamajka pro našince známá či ne, ať už na ni cestuje moc či málo lidí, zapište si ji do vašich cestovatelských plánů a vyražte sem, když budete moci. Je to nádherná země se skvělými lidmi, kteří mají fantastickou kulturu a zajímavou historii. A když si k tomu připočítáte i ony karibské krásy, je vám snad jasné, že dovolená na Jamajce je velice dobrým rozhodnutím! 🙂

Snad vám k jejímu lepšímu poznání pomohou i články u nás na MAHALO.cz.

Feel the vibe!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Jamajce

Chtěli byste vyrazit na zájezd na Jamajku? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Jamajka nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Jamajce je skvělá volba!