Negril leží v nejzápadnější části Jamajky. Nabízí nádherné dlouhé pláže s bílým pískem, slunečním svitem a tropickým kouzlem. Je to vhodné místo pro procházky po písčitých plážích a koupání v azurově modrém moři. Lokalita je vhodná pro milovníky potápění a šnorchlování. Můžete si zde vyzkoušet množství sportovních a zábavních aktivit. K využití lákají tenisové kurty a golfové hříště. V centru města jsou k dispozici restaurace a obchůdky se suvenýry. Můžete vyrazit na výlet ke zříceninám Whitehall nebo na projížďku do Booby Cay a obdivovat vzácné druhy ptáků. Za návštěvu stojí také výlet na kanoi do chráněné přírodní rezervace Obrovská bažina.

Negril

Negril

Negril je malebné letovisko na západním cípu Jamajky. Žije zde přibližně čtyři tisíce stálých obyvatel. Město je známé především pro své překrásné pláže, které zaujímají nejvyšší místa na žebříčcích pláží celého světa. V 17. století byl Negril jen malou osadou. Jeho význam rostl až ve druhé polovině 20. století, kdy sem začali jezdit turisté. Diky tomu se Negril stal moderním, luxusním a oblíbeným přímořským tropickým letoviskem.

Negril se rozděluje na dvě části – jižní a severní. Jednotlivé části jsou od sebe oddělené vesnicí Negril Village.

Zajímavá místa v Negrilu

Město nemá příliš památek a historických budov, ale přitahuje příjemnou a bohatou přírodou s krásnými místy.

K těm nejzajímavějším patří místní maják postavený v roce 1895. Se svými 30 metry se stal nejvyšší budovou v Negrilu a je stále funkční.

Asi čtyři kilometry severně od Negrilu leží malá přírodní rezervace – písečný ostrůvek Booby Cay s mnoha druhy ptáků. Je to oblíbené místo pro výlety, pikniky a vodní sporty. Využít můžete i vyjížďku loďkou do Booby Cay.

Seven mile beach v Negrilu

Seven mile beach v Negrilu

Pokud se rádi potápíte, určitě nevynechejte West End. Jezdí sem potápěči z celého světa, kteří zde obdivují nádherné korálové útesy. V místě se nachází i několik škol, kde se můžete zapsat do kurzu potápění.

Podobnou rezervací se stal Great Morras, kde rostou exotické druhy rostlin a žijí rozmanité druhy ptáků. Domov tu mají také krokodýli. Oblast je vyhledávaným místem pro kratší výlety, ale i k delšímu pobytu s přenocováním ve volné přírodě.

Největší a nejznámější pláž Negrilu se nazývá Seven Mile Beach. Je to městská pláž, dlouhá asi 12 kilometrů. Na pláži nechybí hotely a turistické komplexy, restaurace a bary. Sprchy a převlékárny jsou samozřejmostí. Tato pláž bývá často přeplněná zahraničními návštěvníky.

Klidnější je pláž v zátoce Orange Bay. Je vzdálená asi čtyři kilometry severně od Negrilu a těší se velké oblibě mezi potápěči. Moře je tu průzračné a bohaté na podmořský život.

Z Rick´s Café je možné obdivovat úchvatný západ slunce. Každé odpoledne se zde scházejí lidé, kteří si nenechají tento zážitek ujít.

Na jižní části města v Negrilském golfovém klubu si můžete zahrát golf nebo tenis.

Oblíbenou kratochvílí je jízda na hřbetu koně na zříceninu Whitehall.

Krokodýl v The Great Morass Krokodýl v The Great Morass

© Jamaica Transfer & Tours, www.jamaicaexquisitetours.com

Dobrodružnější povahy mohou zkusit plavbu na kajaku nebo kánoi po moři do tajemné Obrovské bažiny (The Great Morass), která je přírodní rezervací. Rostou zde vysoké palmy a žijí tu exotičtí ptáci a draví krokodýli.

V Negrilu působí také jedna z nejlepších hudebních scén. Zažít zde můžete slavnostní plážové pikniky, celonoční tanec v DeBuss v Alfrédově oceánském paláci nebo několika dalších místních klubech. Neopakovatelným zážitkem budou plážové koncerty rytmického reggae.

Severně od Negrilu se nachází pláže a oblast, která se jmenuje Green Island Harbour. Asi 3 km západně odtud se nachází další rekreační místo, kde se nachází mnoho restaurací, barů a kaváren. Jsou tu totiž teplé prameny, které bublají přímo na pláži.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (6 )
  • 80%
  • (6)

Summary:

Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Otravní prodejci a vysoké ceny

dne 2015-04-28 12:55:15

Měli jsme skvělý hotel, ale docela nás otravovali prodejci na pláži. Chtěli jsme odpočívat a místo toho jsme pořád někoho museli odhánět. Noční život tady byl pro lidi pod 30, staršího člověka jsme neviděli, připadali jsme si divně. Co nás dost nepříjemně překvapilo byly vysoké ceny výletů, taxi a docela draho bylo i v restauracích a barech. Nechápu, proč všechny ceny uvádí v amerických dolarech, když pak vrací drobné v místní měně? Jamajka nás trochu zklamala, v Dominikánské republice se nám líbilo víc.Dosaženo 500 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Nesplněná očekávání

dne 2015-04-13 11:45:22

Během zájezdu po Jamajce jsme si dost užívali krásné výhledy, zajímavá místa Jamajky, krásné pláže a příběhy našeho průvodce, který o Jamajce mluvil moc hezky. Možná proto jsme byli na Blue Mountains hodně zvědaví. Bohužel ale musím říct, že nenaplnily mé očekávání třebaže je to tady docela hezké. Nešli jsme na výlet na kolech (mám problém s kolenem) a zůstali jsme u autobusu. To možná můj dojem trošku snížilo, ale celkově nám to tady nepřišlo nijak extra zajímavé. Cestou byly moc hezké výhledy na pobřeží.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

To nejlepší z Jamajky!

dne 2015-03-23 09:38:03

Měli jsme hotel s all inclusive, takže jsme moc nevycházeli ven (proč taky :-) ) a spíše si užívali pláž a pohodu. Ale když jsme potkali nějaké místní, byli hrozně příjemní, milí a usměvaví. Výlet jsme měli jeden a byl fajn. Negril je hrozně fotogenické místo s krásnými plážemi. Cítili jsme se tady bezpečně a určitě bych jej doporučila i známým.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Pohodové jamajské letovisko

dne 2015-01-01 16:48:39

7 mílová pláž je super. Jeli jsme na výlet lodí na opuštěnou pláž (doslova Deserted beach) a ta byla jedním slovem nádherná! V Negrilu jsme se procházeli po obchodech a hledali suvenýry, většina obchodů ale prodávala pořád to samé dokola. Nejlepší ceny jsou na Times square. Rick Cafe je zajímavé místo, kde se místní snaží udělat dojem a skáčou z vysokých skal do moře. Šílenci! A ještě větší šílenci jsou turisti, kteří se k nim přidávají. Jsou tady ale krásné západy slunce. Jinak tady prostě panuje jamajská pohoda, je to cítit na pláži, v hotelu, v restauracích... velmi příjemné místo.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Plážový ráj

dne 2014-12-14 07:27:11

Pro většinu lidí je Negril místem, kde stráví svou dovolenou na Jamajce. My nebyli výjimkou, ačkoli nás nejprve trošku odrazovali známí, že máme jet raději jinam, že je to tady hlava na hlavě atp.
Možná měli částečně pravdu, ALE my cesty sem nelitovali a už máme koupenou dovolenou na další rok. Zase do Negrilu :)))
Negril je opravdu boží v tom, že je tady dlouhá pláž (10km), která má krásný písek, je lemovaná palmami a kterou jednotlivé hotely podél uklízí, takže je na většině míst čistá a krásná. Zamilovali jsme si ranní a večerní procházky, kdy jsme šli i několik kilometrů a užívali si příjemné teploty. Místní jsou hrozně milí a vstřícní, často na nás jen mávali a usmívali se. Velmi příjemný pocit. Nejsou navíc otravní a když zrovna nechcete koupit to, co nabízí, stačí jen poděkovat a je to. Žádní otravní prodavači z Egypta a podobných zemí!
Je tady možnost zajet si na řadu míst na Jamajce v rámci organizovaných výletů a nebo si vzít taxi a jet na vlastní pěst. Ale vyjde to trošku dráž.
Negril opravdu moc doporučuji, nám se tady hrozně moc líbilo, je to takový náš malý plážový ráj.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Negril je skvělý, nebojte se jít z hotelu!

dne 2014-10-31 10:24:07

Podle mého je Negril nejlepší část Jamajky. Kromě krásných pláží ale má určitě více co nabídnout. Třeba The Boardwalk Village má spoustu obchodů, bary atp. Jsou tady i noční kluby a diskotéky (čtvrtky a soboty), kde můžete vidět i místní ve víru dění, takže je to dobrý náhled do toho, jak se tady žije. Určitě si zajeďte na Dolphin Cove a na západ slunce jděte do Ricks Cafe, kde si dejte nějaký dobrý drink a sledujte, jak se slunce pomalu utápí v oceánu. Je škoda, že v hotelech vám budou vesměs všichni tvrdit, že chodit mimo htoelový komplex je nebezpečné. Myslím, ž je to nebezpečné asi jako všude jinde ve světě. Při troše opatrnosti jste v pohodě. Když budete mít velkou smůlu, tak se prostě něco stát může, ale to i tady u nás v ČR. Negril určitě doporučuju všem, kdo mají rádi hezké pláže, příjemné lidi a třeba sem tam i nějaký výlet za památkou či zajímavostí.Dovolená Negril

Negril je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Negril či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Jamajku, stačí kliknout sem a vybrat si :-)