Městečko San Martino di Castrozza leží na jihozápadě Dolomit, v italském regionu Trentino-Alto Adige, v nadmořské výšce 1467 metrů. Okolní horské štíty patří do skupiny Pale. San Martino di Castrozza nebo také San Martino/Passo Rolle je lyžařská oblast v oblasti Dolomity Superski a u Italů patří mezi nejprestižnější.

Spatříte zde jedny z absolutně nejúchvatnějších scenérií Dolomit. Díky nadmořské výšce jsou garantovány vynikající sněhové podmínky od začátku prosince do konce dubna. K oblíbenosti San Martina přispívá vysoký počet slunečných dní během sezony.

San Martino di Castrozza (Passo Rolle) San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

© Pecold / Shutterstock.com

Horské špice skupiny Pala, které z jedné strany tuto oblast ohraničují, tvoří krásné kulisy Dolomit. Nejvyšší vrchol nese název Cimone della Palla (3814 metrů nad mořem), známý jako Matterhorn Dolomit.

Pro lyžaře jsou upraveny pláně mezi vrcholky Alpe Tognola, Punta Ces a v průsmyku Passo Rolle, v nadmořské výšce 1984 metry. Okouzleni budete nádhernými scenériemi Dolomit s majestátní dominantou masívu Pale di San Martino.

Co nabízí San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

Hlavním lyžařským areálem je Alpe Tognola a Ces s nabídkou 41 kilometrů převážně středně náročných sjezdovek. Ze San Martino di Castrozza vás tam vyveze moderní kabinková nebo sedačková lanovka. Nachází se zde také solidní snowpark pro milovníky snowboardingu.

Menší a odlehlejší areál Passo Rolle vlastní sice menší lyžařský areál, avšak díky své nadmořské výšce bývá jedním z prvních v provozu. Nabízí 15 kilometrů sjezdovek s kvalitním povrchem a pestrostí tratí, díky nimž se stal velmi oblíbeným.

Kabinkovou lanovkou se dostanete i na vrchol Col Verde, kde objevíte další 4 kilometry tratí a cvičné svahy, nebo pod vrchol Rosetta ve výšce 2743 metry nad mořem.

Lyžování v San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

Lyžování v San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

Oblast San Martino di Castrozza nabízí celkově 60 kilometrů sjezdovek, z nichž je 22 modrých, 14 červených a 5 černých. Přepravu zabezpečuje 7 vleků, 3 kabinkové a 14 sedačkových lanovek, s přepravní kapacitou 31 tisíc osob za hodinu. Vzhledem k tomu, že středisko leží poněkud stranou od hlavních lyžařských lokalit, nesetkáte se zde s frontami ani čekáním na vleky nebo lanovky.

V tomto středisku si na své přijdou i vyznavači snowboardingu, skialpinismu a extrémního lyžování. Pro snowboardisty jsou vybudovány snowparky s překážkami, skoky, raily v areálech Alpe Tognola a Passo Rolle.

V okolí najdete také více jak 40 kilometrů upravovaných běžeckých tras.

Městečko San Martino di Castroza nabízí široké možnosti většinou nadstandardního ubytování. Hotely a apartmány jsou bohužel mimo pěší dosah sjezdovek, takže je nutné využít služeb skibusu.

Mapa lyžařského areálu San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

Mapa lyžařského střediska San Martino di Castrozza (Passo Rolle) s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa San Martino di Castrozza

Mapa San Martino di Castrozza

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Martino di Castrozza (Passo Rolle)

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace San Martino di Castrozza (Passo Rolle) je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace San Martino di Castrozza (Passo Rolle) či Last minute nabídek do Itálie.