Městečko Canazei usazené v překrásné zelené dolině v regionu Trentino-Alto Adige zůstalo pevně spjaté se svojí tradicí a svým původem. Místní obyvatelé vždy věnovali velkou pozornost a péči uchovávání zvyků a obyčejů a ještě dnes se pravidelně scházejí v lidových tanečních, divadelních a kulturních skupinách.

Co nabízí Canazei

Canazei v zimě

Městečko poskytuje příležitost k zimní dovolené na největším a nejzajímavějším lyžařském okruhu Dolomiti Superski. Jsou zde možnosti rychlého přesunu v rámci nejlepších evropských lyžařských svahů. Víc k lyžování v Canazei asi nemá moc smysl psát, protože v Itálii toho moc lepšího než Dolomiti Superski prostě nenajdete.

Canazei

Canazei

V místě najdete svahy pro sjezdové lyžování a běh na lyžích, sněhový park, lední stadion, cyklistický park, plavecký bazén a spoustu další zábavy a sportovních aktivit. Prostě vše, co si můžete během dovolené přát.

Oblasti Belvedere, Ciampac a Marmolada, známé jako „Královna Dolomitů“, plně uspokojují turisty se svou spoustou lyžařských vleků, stezek a horolezeckých cest. Můžete zde provozovat také nenáročné procházky zimní přírodou.

Canazei v létě

V plaveckém areálu Dólaondes si můžete zaplavat v bazénu, k dispozici je točivá skluzavka a wellness centrum. Zimní stadion v Alba di Canazei je dějištěm sportovních klání místního hokejového týmu H. C. Fassa Ferrarini, účastníka italské hokejové první ligy.

Canazei v létě

Canazei v létě

Po dnech plných sportování si návštěvníci mohou odpočinout v některém z welness center nebo se zabavit v místních hospůdkách a barech.

Festivaly a kulturní akce v Canazei

V letním období se v Canazei pořádá množství sportovních i lidových akcí. Vyhlášený je například Dolomites Skyrace, závod mistrovství světa v běhu ve vysoké nadmořské výšce.

V červenci se zde koná akce „Te anter i tobié“, kdy se veřejnosti otevřou charakteristické stodoly, jež představují historii ladinského života. Návštěvníci se tak mohou seznámit s činnostmi a pracemi, které se v minulosti na horách vykonávaly.

Vždy na konci léta se ve městečku shromáždí všichni ladinští obyvatelé při oslavách „Gran festa da d´ista“, které jsou připomínkou místních tradic.

Gran festa da d´ista v Canazei Gran festa da d´ista v Canazeican

© lightlook / Shutterstock.com

Městečko Canzei je příkladem spojení přírody a sportu, spolu s kulturou a oslavami. Jedná se rovněž o spojení mezi odpočinkem a nočním životem. K dispozici je mnoho typických restaurací, hospůdek, pubů a barů s hudbou.

Mapa Canazei

Mapa lyžařského střediska Canazei s vyobrazením vleků a jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Canazei

Mapa Canazei

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Canazei

Dovolená v destinaci Canazei? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Itálie a vyberte si ze všech dostupných možností!