Muzeum Gherdëina patří ve městě Ortisei k velmi zajímavým místům, jež stojí za to navštívit. Muzeum bylo otevřeno v roce 1960 a její součástí je také knihovna specializovaná na jazyk Ladin a jeho kulturu.

Co nabízí Muzeum Gherdëina

Ve dvou patrech jsou umístěny expozice řezbářství za posledních tři sta let s vystavenými, ručně dělanými dřevěnými hračkami, sochami, karikaturami či figurkami zvířat. Je zde také vystavena sbírka obrazů místních umělců a seznámíte se zde s vývojem geologické struktury západních Dolomit formou didaktických grafů a ilustrací s ukázkami regionálních fosilií a minerálů. Ve stejné místnosti se díky herbáři a sbírkou vycpaných zvířat dozvíte o rozmanitosti alpské flory a fauny.

Muzeum Gherdëina v Ortisei Muzeum Gherdëina v Ortisei

© Moroder, https://de.wikipedia.org/wiki/Benutzer:Moroder

Druhé patro muzea je věnováno spisovateli, herci, režisérovi a horolezci Luisi Trenkerovi (Ortisei 1894 – Bolzano 1990), jež prezentuje osobní věci, čestné skutky, medaile za statečnost, filmové ocenění (např Zlatý Globus, Filmband ve zlatě), publikace a další materiály ústředního archivu Luise Trenkera darované rodinou Trenkerů.

Muzeum Gherdëina je pro veřejnost otevřeno v letních měsících od pondělí do soboty mezi 10-18 hodinou, v zimě je otevírací doba zkrácena od úterý do pátku 10-12:30 a 14-18 hodin.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Muzeum Gherdëina

Dovolená Muzeum Gherdëina je dobrou volbou pro každého, koho láká Itálie. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Muzeum Gherdëina a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!