Ortisei je největší městečko v údolí Val Gardena v provincii Bolzano a kromě toho je také mimořádně krásné – nabízí totiž nádherné výhledy na okolní hory.

Ortisei Ortisei

© Nido Huebl / Shutterstock.com

Co nabízí Ortisei

Skutečným vrcholem nabídky Ortisei jsou bezesporu hory. Na severu je obec lemována pohořím Rasciesa, na východě Secedou a  na jihu Alpe di Siusi, Monte Piz a Col de Mesdi. Hory, tyčící se po obou stranách údolí, jsou chráněny a jsou součástí přírodních parků Puez-Odle a Sciliar-Catinaccio.

Lanovkou se dostanete také na Seiser Alm, největší louku v Alpách, která má ve 2 000 metrech nad mořem ideální podmínky pro začínající lyžaře a snowboardisty. Své dovednosti můžete vypilovat na zhruba 60 kilometrech upravených, převážně modrých, sjezdovek.

Lyžování v Ortisei Lyžování v Ortisei

© Dontsov Evgeny / Shutterstock.com

Další kabinkové lanovky jezdí na vrchol Seceda, kde najdete všechny druhy sjezdovek a většinou i nejméně lyžařů. Kdo si chce sjet až dolů do údolí, užije si širokou červenou sjezdovku.

Městečko mimo lyžování nabízí také širokou paletu volnočasových aktivit, nákupní střediska nebo výlety za kulturou a  uměním.

Za návštěvu stojí místní farní kostel a muzeum Gherdëina. Bývá hojně navštěvováno v zimních měsících, kdy zdejší vrcholky Alp pokrývá sníh a milovníci sjezdového lyžování a snowboardingu si mohou užít jedny z nejkrásnějších sjezdovek, skvělé zázemí a výborné autobusové spojení mezi jednotlivými středisky.

Nádherná krajina v okolí městečka Ortisei

Nádherná krajina v okolí městečka Ortisei

Jak se do Ortisei dostat

Autem z Prahy přes Rozvadov nebo Dolní Dvořiště na Innsbruck – Brenner, po 50 km italské dálnice A22 sjeďte u Klausenu na Val Gardenu po silnici SS242 směr Ortisei.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ortisei

Ortisei je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Ortisei či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Itálie, stačí kliknout sem a vybrat si :-)