Saracénské věže jsou pro Sardínii něčím zcela typickým. Jedná se o věže, které ční do výšky na různých místech ostrova, jakoby z ničeho nic. Setkáte se s nimi velmi často, pokud budete ostrovem projíždět. Pozor však na to, že na Sardínii nenajdete pouze tyto věže, ale rovněž takzvané Nuraghi!

Nuraghi a saracénské věže lze od sebe snadno rozlišit. Saracénské věže stojí přímo na pobřeží a jejich zdivo není tak masivní.

Saracénská věž

Saracénská věž

Vznikaly až v období od 15. do 18. století na příkaz španělských místokrálů na obranu před námořními piráty, kteří plenili vesnice až velmi daleko do vnitrozemí a jejich obyvatele odvlékali do otroctví.

Saracénská věž nad pláží

Saracénská věž nad pláží

Dnes stojí na Sardinii 56 saracénských věží, dalších 25 se zachovalo v rozvalinách. Jejich celkový počet dosahoval kdysi pravděpodobně stovky. Mívaly stálou posádku a nacházely se na dohled od sebe.

Typická sardinská saracénská věž

Typická sardinská saracénská věž

Saracénské věže patří k Sardínii stejně jako věže Nuraghi a pro mnohé turisty jsou symbolem ostrova. Já bych k nim doplnil ještě malby Murales a pak také „šílený“ sýr casu marsu plný živých červů 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Chcete-li koupit dovolenou do Itálie, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Itálie a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Itálii je bezva!