V liduprázdné sardinské krajině stojí na 800 kamenných věží zvaných nuraghi (v jednotném čísle nuraghe). Z mnoha těchto staveb se zachovaly jen základy, z jiných stojí dodnes až tři patra a dosahují výšky 12 metrů. Společně s vedlejšími věžemi a hradbami tvoří často skutečné hrady.

Nuraghi mají různý tvar i velikost

Nuraghi mají různý tvar i velikost

Stojí v dlouhých řadách na dohled od sebe podél horských hřebenů nebo na okrajích náhorních plošin. Tvořily obranné linie, což je dobře patrné u Macomeru a kolem města Giara di Gesturi. Nepleťte si je se Saracenskými věžemi, které mají slabší zdivo a stojí na pobřeží.

Nuraghi

Nuraghi

Masivní kamenné stavby a obrovské kamenné bloky vyvolávají dodnes údiv. Původ jejich stavitelů je však neznámý. Víme, že připluli na Sardinii přes moře kolem roku 1800 před naším letopočtem. Podle jejich staveb nuraghi se jim začalo říkat Nurogové a jejich kultuře pak analogicky nuraghická. Žili v kmenových knížectvích, která mezi sebou neustále vedla války.

Nuraghe nazvaná La Prisciona

Nuraghe nazvaná La Prisciona

Po roce 700 před naším letopočtem si je podrobili Punové a poté Římané.

Věže Nuraghi jsou symbolem Sardínie, narazíte na ně poměrně často a i díky nim je panorama mnoha míst na ostrově mnohem zajímavější. Nenechte si je ujít, jejich prozkoumávání je jako cesta do historie a stojí za to!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Itálii

Chtěli byste vyrazit na zájezd do Itálie? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Itálie nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Itálii je skvělá volba!